خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی از مرگ یک متهم در جهرم/ فرصتی دوباره برای زندانی محکوم به اعدام

رهایی از مرگ یک متهم در جهرم/ فرصتی دوباره برای زندانی محکوم به اعدام

خبرگزاری هرانا – متهمی که در سال ۸۹ در یک درگیری جوانی را به قتل رسانده بود پس از ۸ سال با گذشت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت. همچنین، عبدالمالک بلوچی زندانی متهم به قتل محبوس در زندان مرکزی زاهدان که طی روزهای گذشته جهت اجرای حکم به سلول انفرادی منتقل شده بود، با دریافت مهلتی دو ماهه به بند بازگشت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا مورخ ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، رئیس شوراهای حل اختلاف استان فارس گفت: “پرونده قتل عمد جوانی در شهرستان جهرم پس از هشت سال به مصالحه انجامید و اولیای دم مقتول رضایت کامل خود را نسبت به محکوم پرونده اعلام و خواستار مختومه شدن پرونده شدند”.

عبدالمهدی موسوی افزود: “این پرونده مربوط به قتل عمد به همت شعبه سوم شورای حل اختلاف شهرستان جهرم با مصالحه بسته شد”.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: “در جریان نزاع و ایراد ضرب و جرح عمدی با سلاح سرد در سال ۱۳۸۹ جوانی به قتل رسید و پس از آن متهم به قتل با توجه به شواهد و قرائن موجود به بزه ارتکابی خود اقرار کرد و بازداشت شد”.

موسوی ادامه داد: “با وساطت و تلاش شبانه روزی اعضای شورای حل اختلاف شعبه سوم شهرستان جهرم و بزرگان و معتمدان محل طی جلسات متعدد توفیق مصالحه و گذشت از سوی اولیای دم در این پرونده حاصل شد”.

جهرم در ۱۹۳ کیلومتری جنوب شرقی شیراز است.

مهلت دو ماهه برای زندانی در آستانه اعدام

به گزارش خبرگزاری هرانا مورخ ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، عبدالمالک بلوچی زندانی متهم به قتل محبوس در زندان زاهدان که طی روزهای گذشته جهت اجرای حکم به سلول انفرادی منتقل شده بود، با دریافت مهلتی دو ماهه به بند بازگشت.

این زندانی محبوس در بند ۸ زندان مرکزی زاهدان روز جمعه ۲۴ فروردین ۱۳۹۷، جهت اجرای حکم اعدام به سلول های انفرادی منتقل شده بود.

آقای بلوچی مدت شش سال و نیم است که در زندان مرکزی زاهدان به سر می برد و به اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید