خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  ضرب و شتم محیطبانان منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم آباد

ضرب و شتم محیطبانان منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم آباد

خبرگزاری هرانا – روز گذشته، محمدحسین موحدی کیا یکی از محیطبانان منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم آباد توسط سه متخلف محیط زیستی با ضربات تبر و چاقو مورد ضرب و شتم قرار گرفت و مصدوم شدند. موحدی کیا از ناحیه دست چپ، گونه، دندان ها و فک دچار شکستگی شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران، روز گذشته (چهارشنبه ۹۷/۱/۲۹) یکی از محیطبانان منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم آباد حین گشت زنی در منطقه متوجه سه متخلف میشود که در حال قطع کردن یک درخت بلوط بودند.

مسئول منطقه حفاظت شده سفیدکوه در این باره گفت: “محیطبان محمدحسین موحدی کیا جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شده و پس از ضبط نمودن تبر، آنها را جهت تنظیم صورتجلسه تخلف و اعمال قانون به سمت پاسگاه محیطبانی هدایت می کند”.

علیرضا رحیمی اظهار داشت: “متخلفین ضمن امتناع از حرکت به سمت پاسگاه به سمت محیطبان حمله ور شده و هر سه نفر وی را با تبر و چوب مورد ضرب و شتم قرار می دهند”.

محیطبان مجروح موضوع را به مرکز اداره اطلاع داده و بلافاصله نیروهای کمکی به محل اعزام میشوند.

نیروهای محیط زیست دو نفر از متخلفین را پیش از خروج از منطقه مشاهده و دستگیر میکنند اما نفر سوم متواری میشود.

متهمین پس از هماهنگی با پلیس ۱۱۰ تحویل پاسگاه انتظامی رباط نمکی شدند.

متهم متواری نیز که پسر یکی از دو متهم دستگیر شده است با مشاهده دستگیری و بازداشت پدرش دو ساعت بعد خود را به کلانتری معرفی نمود.

یکی از متهمین که ضارب اصلی بوده است با دستور قاضی کشیک تا روز شنبه در بازداشت بسر خواهد برد و دو متهم دیگر موقتا با قید ضمانت آزاد شده اند.

محیطبان موحدی کیا نیز از طریق اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان منتقل شده و تحت درمان قرار دارد.

متاسفانه دست چپ و گونه محیطبان موحدی دچار شکستگی استخوان شده، دندان ها و فک وی نیز شکسته است.

جراحات، پارگی و کبودی های متعددی نیز در ناحیه گوش، قفسه سینه پهلوها و کلیه های وی نیز ایجاد شده است.

محیطبان محمدحسین موحدی کیا با حدود ۲۳ سال سابقه خدمت از مامورین خوش نام و زحمتش سفیدکوه خرم آباد بوده دارای دو فرزند است.

منطقه حافظت شده سفیدکوه خرم‌آباد، با مساحتی برابر با ۶۹۵۰۰ هکتار ابتدا در سال ۱۳۴۷ به عنوان شکار و تیراندازی ممنوع تحت حفاظت قرار گرفت و بعد در سال ۱۳۶۹ به منطقه حفاظت شده ارتقاع یافت. این منطقه کوهستانی در استان لرستان قرار دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید