خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف  >  بازداشت ۷ تن از معترضان در تجمعات بازاریان در شهرهای مختلف

بازداشت ۷ تن از معترضان در تجمعات بازاریان در شهرهای مختلف

خبرگزاری هرانا – در پی اعتصاب و تجمعات چند روز اخیر کسبه و بازاریان شهرهای مختلف در اعتراض به بالا رفتن تعرفه‌های گمرکی و بسته شدن مرزها، ۷ تن از معترضان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز سەشنبە ٢٨ فروردین ۱۳۹۷، یک شهروند جوانرودی به نام «ابوبکر محمدی» از سوی نیروهای ادارە‌ی اطلاعات این شهر بە اتهام تحریک بازاریان به اعتصاب و تجمع بازداشت گردید.

همزمان در شهر بانه دست‌کم سه تن به نامهای «رضا اسدی»، «محسن علیزادە» و «رزگار رفاهی» به اتهام شرکت در تجمع اعتراضی بازاریان در مقابل فرمانداری بازداشت شدند.

در مریوان نیز یک تن به نام «امیر زاهد» و در شهر سقز هم دو شهروند به نامهای «قادر محمدنژاد» و «جمیل عثمانی» با اتهاماتی مشابه از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

تاکنون هویت این ۷ تن احراز شده است اما به علت کثرت احضار و یا تهدید تلفنی افراد در روزهای گذشته از سوی ارگانهای امنیتی، احتمالا شمار بازداشت‌شدگان بیش از این باشد.

تجمع و اعتصاب بازاریان شهرهای مورد ذکر از سه روز پیش در اعتراض به مسدودشدن گذرگاههای مرزی و افزایش تعرفه‌های گمرکی شکل می‌گیرد. فرمانداری‌های مربوطه هم آنها را غیرقانونی و با تحریک عوامل خارجی قلمداد کرده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید