خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷, 16th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ ساعت ۲۰:۳۲:۰۸

    خانه  > اعدام  >  دادستان همدان از تعویق اجرای حکم اعدام دو زندانی خبر داد

دادستان همدان از تعویق اجرای حکم اعدام دو زندانی خبر داد

خبرگزاری هرانا – دادستان همدان همزمان با تایید متوقف شدن اجرای حکم دو زندانی در زندان همدان که قرار بود سحرگاه امروز اعدام شوند، موضوع عفو و یا تغییر احکام اعدام آنان را رد کرد. در پرونده مربوطه بهمن ورمزیار و مهدی چراغی از بابت سرقت مسلحانه محکوم به اعدام شده اند که به گفته دادستان به دلیل وجود اشکال قضایی در پرونده مهدی چراغی، اجرای احکام اعدام آنان تا زمان رسیدگی به موضوع به تعویق افتاد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فرهیختگان آنلاین، روز گذشته کلیپی در فضای مجازی پخش شد که مادری از اعدام فرزند خود به نام بهمن ورمزیار خبر می‌داد و خانواده متهم از مسئولان تقاضای بخشش و عفو برای این جوان را داشتند. چند ساعت بعد از تقاضای کمک مادر و برادر “بهمن ورمزیار” در فضای مجازی، کلیپی در صفحه اینستاگرام برادر متهم پخش شد که در آن مادر بهمن از رهبر ایران و رئیس قوه قضائیه بابت تعویق حکم اعدام پسرش تشکر می‌کند و این مطلب در سایت‌های خبری و فضای مجازی به سرعت منتشر شد.

کامران حمزه، دادستان همدان با اشاره به اعلام خبر تعویق حکم اعدام “بهمن ورمزیار” گفته است: “در این پرونده ۲ نفر اجرای حکم داشتند که در روند قضایی اجرای حکم یکی از آنها (که بهمن ورمزیار نبوده است) اشکال قضایی وجود داشت که باید برطرف می‌شد، در نتیجه اجرای حکم به بعد موکول شد و همچنین موضوع عفو و یا تعویق اعدام که در فضای مجازی و رسانه‌ها اعلام شد، به هیچ عنوان صحت ندارد.

هرانا در همین رابطه روز گذشته پس از گفتگو با خانواده ورمزیار گزارشی منتشر کرد و به جزییات بیشتری از شرایط این زندانی و پرونده او پرداخت.

خانواده ورمزیار به هرانا گفتند “بهمن ورمزیار آرایشگر و مربی باشگاه ورزشی در همدان است که در تاریخ ۱۱ فروردین ۱۳۹۴ همراه با مهدی چراغی و چند تن دیگر اقدام به سرقت مسلحانه از یک طلافروشی کردند.

بهمن ورمزیار، ۱۸ روز بعد خود را به همراه اموال مسروقه تحویل مراجع قضایی داد و شاکی خصوصی پرونده نیز رضایت داده است، اما با این حال هر دو متهم از بابت سرقت از طلافروشی به حکم دادگاه عمومی همدان به اعدام محکوم شدند.”

بر اساس اعلام قبلی مسئولین قضایی، این دو متهم قرار بود بامداد روز سه‌شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ به اتهام محاربه از طریق سرقت مسلحانه اعدام شوند.

بهمن ورمزیار و مهدی چراغی روز جمعه ۲۴ فروردین ۹۷ جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی (قرنطینه) منتقل شدند.

ابلاغ اجرای حکم اعدام دو زندانی

فرهاد ورمزیار برادر بهمن ورمزیار در گفت و گو با گزارشگر هرانا گفت: “برادرم همراه با سه تن دیگر از یک طلافروشی سرقت کردند که یکی از آنان مسلح بوده و دستگیر می‌شود. بهمن به همراه اموال مسروقه فرار کرده اما پس از ۱۸ روز طلاها را به صاحب طلافروشی برگردانده و خود را به اداره آگاهی معرفی می‌کند. حال با وجود رضایت شاکی (طلافروش)، مسئولان قضایی به عنوان مدعی‌العلوم قصد اجرای حکم اعدام او را داشتند”.

برادر این زندانی در آستانه اعدام در ادامه گفت: “به خانواده ما ابتدا اطلاع دادند که حکم برادرمان ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه روز سه‌شنبه ۲۸ فروردین ۹۷ اجرا خواهد شد. ما  هم برای آخرین بار با او ملاقات داشتیم. بهمن در حالی قرار بود اعدام شود که هیچ‌گونه سابقه کیفری ندارد.”

فرهاد ورمزیار تاکید کرد “از روز جمعه بهمن به همراه هم پرونده‌اش، به سلول انفرادی منتقل شده و دست و پایش را بسته‌اند”.

برادر بهمن ورمزیار با این حال افزود “ساعاتی پیش ابتدا از زندان و سپس قوه قضاییه با ما تماس گرفتند و گفتند اجرای حکمش متوقف شده است.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید