خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷, 17th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۱/۲۷ ساعت ۱۸:۰۳:۴۰

    خانه  > slide, زندانیان  >  بازگشت موسی جوادی از بازداشتگاه اداره اطلاعات به زندان مرکزی اردبیل

بازگشت موسی جوادی از بازداشتگاه اداره اطلاعات به زندان مرکزی اردبیل

خبرگزاری هرانا – موسی جوادی از فعالان فضای مجازی است که در رابطه با اعتراضات سراسری اخیر موسوم به “اعتراضات دیماه” بازداشت و به زندان مرکزی اردبیل منتقل شده بود. آقای جوادی صبح روز پنج‌شنبه ۲۳ فروردین ۹۷ مجدداً به بازداشتگاه اداره اطلاعات منتقل شده بود و عصر همان روز پس از طی مراحل بازجویی به زندان مرکزی اردبیل بازگشت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، موسی جوادی از فعالان فضای مجازی که طی هفته گذشته برای دومین بار جهت تکمیل مراحل بازجویی از زندان مرکزی اردبیل به اداره اطلاعات منتقل شده بود، پس از طی مراحل بازجویی به زندان بازگشت.

یک منبع مطلع در این باره به هرانا گفته است: “آقای جوادی که صبح روز پنج‌شنبه ۲۳ فروردین برای دومین بار جهت بازجویی به بازداشتگاه اداره اطلاعات اردبیل منتقل شده بود، عصر همان روز پس از انجام مراحل بازجویی به زندان برگشته است. از آقای جوادی سوالاتی در مورد حضور وی در تجمعات اعتراضی پرسیده شده بود”.

موسی جوادی از فعالان فضای مجازی در تاریخ ۱۸ بهمن‌ماه ۹۶ پس از اعتراضات سراسری دی‌ماه بازداشت و پس از اتمام مراحل بازجویی به زندان مرکزی اردبیل منتقل شده بود؛ وی مجددا در تاریخ ۲۳ فروردین ۹۷ از زندان مرکزی اردبیل به اداره اطلاعات منتقل شده بود.

هرانا پیش‌تر در گزارشی از انتقال مجدد آقای جوادی از زندان مرکزی اردبیل به اداره اطلاعات این شهر شهر خبر داده بود.

آقای جوادی پیش‌تر پس از یک‌ماه بازجویی در اداره اطلاعات به زندان مرکزی اردبیل منتقل شده بود.

این شهروند اردبیلی، پس از بازداشت مدت ۱۸ روز را در سلول انفرادی بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات اردبیل نگهداری شده بود.

پیش‌تر یک منبع نزدیک به آقای جوادی به گزارشگر هرانا گفته بود: “موسی جوادی، فرزند جواد، متولد ۱۳۴۶، کارمند دولت است که به اتهام اقدام علیه امنیت کشور از طریق فعالیت در گروه‌ها و کانال‌های تلگرامی مورخ ۱۸ بهمن‌ماه سال جاری توسط اداره اطلاعات اردبیل بازداشت شد و مدت ۱۸ روز تحت فشارهای روحی و روانی شدید در سلول انفرادی بازداشتگاه اداره اطلاعات به سر برد. در ایام بازداشت علیرغم پیگیری‌های خانواده و نزدیکان هیچ پاسخ مشخصی از طرف نهادهای امنیتی به آنها داده نشد و این بی‌خبری موجب نگرانی بی اندازه خانواده او شده بود.”

آقای جوادی مبتلا به بیماری ریوی است و در حال حاضر پرونده او به دادگاه انقلاب شهرستان اردبیل ارجاع شده و در انتظار دادرسی است.

دولت حسن روحانی طی سال‌های اخیر بارها در شعارهای انتخاباتی و پس از روی کار آمدن دولت خود به حفظ حقوق شهروندان و رعایت منشور حقوق شهروندی تاکید داشته است اما با این حال این شعارها تنها در حد شعار مانده و هیچ‌کدام از وعده‌های وی محقق نشده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید