خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷, 16th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۱/۲۷ ساعت ۱۴:۵۲:۵۱

    خانه  > slide, زندانیان, کارگران  >  عثمان اسماعیلی با پایان دوران محکومیت آزاد شد

عثمان اسماعیلی با پایان دوران محکومیت آزاد شد

خبرگزاری هرانا – عثمان اسماعیلی فعال کارگری که به دلیل شرکت در مراسم روز جهانی کارگر به دو ماه حبس تعزیری محکوم شده بود، امروز دوشنبه ۲۷ فروردین ۹۷ با پایان دوران محکومیت خود از زندان مرکزی سقز آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عثمان اسماعیلی فعال کارگری که پیش‌تر در آبان‌ماه سال ۹۴ توسط شعبه‌ی اول دادگاه انقلاب شهرستان سقز به اتهام “تبلیغ به نفع گروهای مخالف نظام از طریق شرکت در مراسم روز جهانی کارگر” به ۲ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود، امروز دوشنبه ۲۷ فروردین ۹۷ با پایان دوران محکومیت خود از زندان مرکزی سقز آزاد شد.

آقای اسماعیلی امروز دوشنبه ۲۷ فروردین ۹۷ با پایان دوران محکومیت خود از زندان آزاد شد و از سوی اعضای خانواده و دوستان خود در مقابل زندان مرکزی سقز مورد استقبال قرار گرفت.

عثمان اسماعیلی از فعالین کارگری که در تاریخ ۱۷ بهمن‌ماه سال جاری توسط شعبه اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سقز جهت معرفی وی به دادگاه مهلت ۳۰ روزه داده شده بود، پیش‌تر اعلام کرده بود که تا ۱۵ اسفندماه جهت تحمل حبس راهی زندان می‌شود.

این فعال کارگری پیش‌تر در تاریخ ۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۴، توسط نیروهای لباس شخصی در شهر سقز  بازداشت شده بود. مدتی بعد در تاریخ ۳۰ آبان ماه ۱۳۹۴، در شعبه اول دادگاه انقلاب شهرستان سقز به اتهام “شرکت در مراسم روز جهانی کارگر” محاکمه و به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

آقای اسماعیلی به حکم صادره اعتراض کرد و این حکم در اسفندماه ۹۵ پس از بررسی مجدد در شعبه‌ی چهارم دادگاه تجدید نظر استان کردستان به دو ماه حبس تقلیل یافت.

حکم صادره در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ۹۶ به این فعال کارگری ابلاغ شد و در تاریخ ۹ اسفندماه ۹۶ جهت تحمل حبس راهی زندان سقز شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید