خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷, 15th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۱/۲۳ ساعت ۱۷:۱۲:۱۵

    خانه  > سایر گروهها  >  مدیر عامل منطقه آزاد کیش؛ باید با تساهل و تسامح گردشگران را به این منطقه جلب کنیم

مدیر عامل منطقه آزاد کیش؛ باید با تساهل و تسامح گردشگران را به این منطقه جلب کنیم

خبرگزاری هرانا – مدیر عامل منطقه آزاد کیش از امام جمعه و روحانیون خواست تا با تساهل در رفتارهای اجتماعی و فرهنگی، گردشگران را به این منطقه جلب کنند و گفته است “اگر قرار است همین برخوردی که در همه جا هست در کیش هم داشته باشیم چطور می‌توانیم مردم کشورمان را از سفر به امارات و ترکیه منصرف بکنیم و به کیش بیاوریم”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، مدیرعامل منطقه آزاد کیش خواستار تساهل و تسامح در این منطقه برای جذب گردشگر به این جزیره شد و گفت: “از امام جمعه کیش، روحانیون و همه مسئولان و فعالان عرصه‌های مختلف درخواست می‌کنم در این مسیر به ما کمک کنند”.

وی با بیان اینکه محدودیت اعمال شده ورود خودرو و اندک افزایش هزینه ورود خودرو برای حرکت در این مسیر استراتژیک است، افزود: “باید با مدیران و فعالان اقتصادی کیش به جمع بندی روشنی برسیم که حوزه رقابت جزیره کیش در گردشگری کجاست. آیا ما هم مثل دیگر نقاط کشور که سعی در رقابت برای معرفی بهتر خود نسبت به دیگر شهرها دارند باید در چنین فضایی به رقابت بپردازیم یا وظیفه داریم به عنوان نقطه برتر گردشگری کشور باعث جذب بخشی از گردشگرانی شویم که خارج از کشور را برای سفر انتخاب می کنند”.

وی ادامه داد: “اگر بتوانیم سالانه ۱۰ تا ۲۰ درصد از کسانی که مقاصد سفرشان کشورهای اطراف است را به کیش جذب کنیم به کالای ایرانی و کشور خدمت کرده‌ایم”.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه گاهی در ذهن و سخن برخی مسئولان شاهد یک سوء تفاهم نسبت به کل مناطق آزاد و بعضی اوقات به صورت خاص نسبت به جزیره کیش هستیم افزود: “یکی از وظایف ما در سال جدید تلاش برای زدودن این سوء تفاهم و سوءظن است”.

انصاری لاری با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۲ میلیون نفر به سفر خارجی رفتند، اظهار کرد:‌ “از این تعداد ۹۵ درصد برای تفریح سفر کردند و از این آمار ۹۰ درصد به کشورهای امارات و ترکیه رفتند. اگر ما بتوانیم ۲۰ درصد از این آمار را جذب بکنیم کاری کرده‌ایم کارستان. اگر در رقابت با دیگر شهرهای کشور خودمان گردشگر مقاصد داخلی را جذب کنیم کاری نکرده‌ایم بلکه یک رقابت داخلی روی داده که کمکی به اقتصاد کشور و حمایت از کالای ایرانی نکرده‌ایم”.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان «در همه حوزه‌ها نیازمند یک نوع تسامح و تساهل هستیم اگر در حوزه اقتصاد سرمایه گذاران ما از پرداخت مالیات معاف هستند باید در حوزه فرهنگی و اجتماعی هم ضمن حفظ اصول اسلام و موازین شرعی قائل به نوعی تسامح و تساهل باشیم» گفت: “اگر قرار است همین برخوردی که در همه جا هست در کیش هم داشته باشیم چطور می‌توانیم مردم کشورمان را از سفر به امارات و ترکیه منصرف بکنیم و به کیش بیاوریم”.

وی ادامه داد: “آیا رفتن این مردم به کشورهای همسایه آسیب اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی بیشتری در پی دارد یا سفر آنها به کیش حتی با پذیرفتن نوعی تسامح و تساهل که باید در رفتارهای اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی داشته باشیم. اگر کیش را به این سمت ببریم می توانیم این رقابت را هدایت کنیم و نقش موثری در اقتصاد ملی داشته باشیم. این موضوع یکی از برنامه‌های ما در سال جدید است”.

وی تصریح کرد: “از امام جمعه کیش، روحانیون و همه مسئولان و فعالان عرصه های مختلف درخواست می کنم در این مسیر به ما کمک کنند تا از آموزه های دینی و شرعی نلغزیم. این موضوع را به عنوان راهبرد داشته باشیم و با مراقبت روحانیون معزز و اصحاب فکر، فرهنگ، اقتصاد و فعالان گردشگری پیش ببریم تا این سیاست سایه خود را بر عملکرد نیروی انتظامی، نیروهای نظامی و همه بخش‌ها بیفکند و در کنار این تسامح و تساهل پایبندی به ارزش‌ها و اصول را هم مراقبت کنیم”.

مدیرعامل منطقه آزاد کیش تحول و نوگرایی در حوزه منابع مالی، تامین زیرساخت‌های فرودگاهی، بندری، تامین انرژی، توسعه فضاهای شهری، ارائه بسته‌های سرمایه‌گذاری به همراه برخورد فعال و غیر منفعلانه و ایجاد صندوق سرمایه گذاری برای تامین منابع مالی پروژه‌ها را از دیگر برنامه‌های سال ۹۷ اعلام کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید