خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۷, 24th of June 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۱/۲۲ ساعت ۱:۲۱:۰۹

    خانه  > کودکان  >  گزارش چهار هزار کودک آزاری؛ سلب حضانت از ۷ والدین کودک آزار تهرانی در سال گذشته

گزارش چهار هزار کودک آزاری؛ سلب حضانت از ۷ والدین کودک آزار تهرانی در سال گذشته

خبرگزاری هرانا – معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران با بیان اینکه “بیش از ۴ هزار تماس در خصوص کودک آزاری با اورژانس اجتماعی تا پایان سال ۹۶ برقرار شده است”، اعلام کرد که از ۷ والدین متخلف به دلیل کودک آزاری سلب حضانت شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از باشگاه خبرنگاران، معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران از سلب حضانت از ۷ والدین متخلف به دلیل کودک آزاری در سال ۹۶ خبر داد.

احمد خاکی معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران اظهار کرد: “بر اساس آمارها تا پایان آذر ماه سال گذشته ۲۹۰ هزار و ۳۶۶ تماس با اورژانس اجتماعی استان تهران برقرار شده است”.

وی در ادامه بیان کرد: “۳۶ هزار و ۷۸۸ مورد از تماس های فوق با شرح وظایف اورژانس اجتماعی مرتبط بوده است و ۲۵۳ هزار و پانصد و هفتاد و هشت مورد از تماس ها با اورژانس اجتماعی غیر مرتبط بوده است”.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران گفت: “بیشترین علت تماس با اورژانس اجتماعی استان تهران در خصوص افراد نیازمند بوده است و کمترین مورد تماس ها نیز به دلیل معلول آزاری بوده است”.

خاکی در ادامه یادآور شد: “بیش از ۴ هزار تماس در خصوص کودک آزاری با اورژانس اجتماعی تا پایان سال ۹۶ برقرار شده است که در مجموع ۱۴۶ مورد آن به تایید رسیده و صحت داشته است”.

وی تاکید کرد: “خانواده های نابسامان و ضرب و شتم کودکان علت عمده کودک آزاری های تایید شده در استان تهران است که به تایید اورژانس اجتماعی رسیده و موارد کودک آزاری فوق گروه سنی زیر ۱۲ سال را شامل می شود”.

تشکیل یک هزار و شش پرونده در مراکز مداخله در بحران اجتماعی

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران اضافه کرد: “یک هزار و شش پرونده تا پایان آذر ماه سال ۹۶ در مراکز مداخله در بحران اجتماعی تشکیل شده است و بالاترین مراجعه به این مراکز به دلیل بی سرپرستی و بدسرپرستی بوده است”.

خاکی گفت: “در پی وقوع کودک آزاری های فوق که صحت گزارش آن ها از طرف اورژانس اجتماعی تایید شده است، تا پایان آذر ماه سال ۹۶ تعداد ۷ مورد سلب حضانت از والدین و سرپرستان متخلف صورت گرفته است و این کودکان به مراکز بهزیستی تحویل داده شده‌اند”.

وی اظهار کرد: “افزایش تعداد واحدهای اورژانس های اجتماعی به تبع، میزان تماس ها با اورژانس اجتماعی را افزایش داده است و همچنین افزایش آگاهی مردم نیز باعث شده است تا این تماس ها بیشتر شود و البته حساسیت مردم نیز در خصوص معضلات اجتماعی و گزارش دهی آن در خصوص کودک آزاری و دیگر موارد افزایش یافته است”.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران گفت: “بیشترین میزان تماس های کودک آزاری با اورژانس اجتماعی استان تهران به دلیل گستردگی در استان تهران بوده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید