خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  مامور پلیس به اتهام قتل یک مظنون محاکمه شد

مامور پلیس به اتهام قتل یک مظنون محاکمه شد

خبرگزاری هرانا – پلیس جوانی که در تعقیب و گریز گروهی از متهمان به قاچاق مواد مخدر در میدان امام حسین تهران، با شلیک گلوله یکی از آنان را به قتل رسانده بود، صبح روز گذشته در شعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی “حشمت‌اله توکلی” به اتهام قتل محاکمه شد. نقض قوانین به کارگیری سلاح در موارد زیادی به خصوص نقاط مرزی کشور هر ساله باعث قتل پرشمار شهروندان توسط قوای انتظامی و نظامی می شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایران، رسیدگی به این پرونده از سال ۹۱ و پس از تهیه یک گزارش جنجالی از فروشندگان مواد مخدر در پایتخت شروع شد.

با پخش این گزارش پلیس مبارزه بامواد مخدر برای دستگیری این فروشندگان دست به کار شد. اما در جریان یک عملیات‌، متهمان قاچاق مواد مخدر در میدان امام حسین تهران با مأموران وارد درگیری مسلحانه شده و یکی از آنان با شلبک پلیس جوان از پا در آمد.

با تشکیل پرونده برای این پلیس، صبح روز گذشته متهم پرونده برای محاکمه به شعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی حشمت اله توکلی انتقال یافت.

در آغاز جلسه اولیای دم مادر و دو فرزند مقتول در جایگاه قرار گرفتند و خواستار مجازات پلیس جوان شدند. سپس متهم پای میزمحاکمه ایستاد و در دفاع از خود گفت: “در زمان دستگیری، یکی از موادفروشان رویم اسلحه کشید و من هم برای دفاع از جان خودم به سمت او شلیک کردم چون اگر این کار را نمی‌کردم حتماً کشته می‌شدم”.

در پایان محاکمه قضات وارد شور شدند تا برای این پرونده تصمیم‌گیری کنند.

لازم به یادآوری است نقض قوانین به کارگیری سلاح در موارد زیادی به خصوص نقاط مرزی کشور هر ساله باعث قتل پرشمار شهروندان توسط قوای انتظامی و نظامی می شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید