خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۷, 12th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۱/۲۱ ساعت ۱۸:۰۵:۲۵

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۱۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

مرگ و مصدومیت ۱۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۴ کارگر کشته و ۱۲ کارگر نیز مصدوم شدند. ایران در میان کشورهای جهان رتبه صد و دوم را در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، مورخ ۱۷ فروردین ۱۳۹۷، بر اثر انفجار مخزن ذوب مس در شهرستان فلاورجان ۳ نفر مصدوم شده و راهی بیمارستان شدند.

مورخ ۱۷ فروردین ۹۷ بر اثر انفجار مخزن ذوب مس شهرک صنعتی اشترجان ۳ نفر دچار سوختگی شده و روانه بیمارستان شدند این آتش‌سوزی توسط عوامل محلی آتش نشانی شهرستان فلاورجان مهار شد. علت این آتش سوزی توسط کارشناسان در دست بررسی است.

شهرک صنعتی اشترجان از توابع شهرستان فلاورجان قطب صنعت ریخته‌گری استان اصفهان است.

در شهرک صنعتی اشترجان حدود ۲۰۰ واحد صنعتی فعالیت دارد، در این شهرک چهار واحد در زمینه واحدهای ریخته‌گری آلیاژهای غیر آهنی، ۹۰ واحد در زمینه ریخته‌گری قطعات چدنی و ۱۹ واحد نیز در زمینه ریخته‌گری‌های آهنی فعال هستند.

آتش‌نشان جهرمی هنگام ماموریت آسیب دید

به گزارش برنا مورخ ۱۸ فروردین ۱۳۹۷، مدیر سازمان آتش ‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری جهرم از آتش سوزی در یک مزون عروس و مصدوم شدن یکی از آتش‌نشانان خبر داد.

مدیر سازمان آتش ‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری جهرم در این زمینه گفت: “حدود سه ساعت از بامداد گذشته بود که خبر آتش سوزی در مزون عروس در خیابان شهید رجایی جهرم را به ما دادند که اقدام به اعزام نیرو از ایستگاه شماره ۱ و ۲ کردیم”.

مسعود مومنی اضافه کرد: “ماموران در حال فرونشاندن آتش بودند که یکی از آتش نشانان مصدوم شد و هم اکنون در بیمارستان بستری است و حالش رو به بهبودی است”.

به گفته وی آتش‌ نشانان با اقدام سریع و به موقع، مانع گسترش آتش به واحد‌های هم‌جوار شدند.

علت آتش سوزی در حال بررسی است.

جهرم در فاصله‌ ۱۹۳ کیلومتری از شیراز قرار دارد.

عملیات آتش نشانان برای نجات کارگر افغانستانی از گودال

به گزارش صدا و سیما مورخ ۱۸ فروردین ۱۳۹۷، آتش نشانان ایستگاه ۱۸، کارگر تبعه افغانستانی را که به داخل گودال ساختمان گودبرداری شده سقوط کرده بود، نجات دادند.

ساعت ۱۲:۵۰ روز ۱۷ فروردین، حادثه سقوط کارگر میانسال از تبعه افغانستانی، به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد و ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران آتش نشانان ایستگاه ۱۸ را به محل حادثه در خیابان کریم خان، خیابان سنایی اعزام کرد.

محمود تقی زاده فرمانده آتش نشانان اعزامی در این باره گفت: “در محل حادثه ساختمانی نیمه کاره و در مرحله گودبرداری دیده می شد که درون آن گودالی به عمق چهار متر حفر شده و یک کارگر افغانستانی به درون آن سقوط کرده بود”.

وی افزود: “بر اثر این سقوط، کارگر میانسال از ناحیه دست و پا دچار شکستگی شده و ابراز ناراحتی می کرد”.

تقی زاده تصریح کرد: “آتش نشانان بلافاصله خود را به درون گودال رساندند و مصدوم را با فیکس کردن بر روی بسکت (برانکارد) به سطح زمین منتقل کردند و برای انتقال به مراکز درمانی تحویل عوامل اورژانس دادند”.

نجات مرد جوشکار از عمق ۱۵ متری

به گزارش صدا و سیما مورخ ۱۸ فروردین ۱۳۹۷، جوشکار جوانی که از روی اسکلت فلزی در ساختمان در حال جوشکاری بود به طبقه منفی شش سقوط کرده و دچار مصدومیت شده بود، توسط آتش نشانان نجات یافت.

با اطلاع رسانی شهروندان با سامانه ۱۲۵ مبنی بر سقوط کارگر جوشکار جوان از روی اسکلت فلزی به عمق محل گودبرداری شده، ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران ساعت ۱۱:۵۵ روز ۱۷ فروردین بلافاصله آتش نشانان ایستگاه ۵۳ را به همراه گروه نجات ۱۱ این سازمان به محل حادثه در میدان آرژانتین روبرو پارکینگ بیهقی راعزام کرد.

عباس قاسمی رییس ایستگاه ۵۳ در این باره گفت: “در یک ساختمان در حال احداث که اسکلت های فلزی آن برپا شده بود کارگران در حال جوشکاری بودند که به ناگهان یکی از کارگران بنام بهزاد قائد ۲۷ ساله از روی قطعه آهن در منفی دو تعادل خود را از دست میدهد و به کف زمین در منفی شش سقوط می کند و بشدت مصدوم شده و قادر به حرکت نبوده است”.

وی بیان کرد: “آتش نشانان پس از ایمن سازی و بردن برانکارد در کنار کارگر مصدوم، وی را با رعایت اصول ایمنی بر روی برانکارد تثبیت کرده و به سطح زمین انتقال داده و در اختیار امدادگران اورژانس قرار دادند”.

مرگ یک کارگر ۱۶ ساله در کوره آجرپزی در مشهد

به گزارش ایسنا مورخ ۱۸ فروردین ۱۳۹۷، افسر نگهبان آتش‌نشانی مشهد از مرگ یک کارگر بر اثر سقوط در قیف کوره آجرپزی و محبوس شدن در زیر خاک در مشهد خبر داد.

امیر گندم‌کار با اعلام این خبر، اظهار کرد: “عصر روز شنبه، با اعلام حادثه محبوسی کارگر کوره آجرپزی در زیر خرواری از خاک به آتش‌نشانی، نجات‌گران دو ایستگاه این سازمان روانه محل حادثه واقع در انتهای بلوار پنج تن شدند”.

وی ادامه داد: “کارگر ۱۶ ساله در حین ریختن خاک به داخل قیف دستگاه خشت زنی بود، به ناگهان به داخل قیف این دستگاه سقوط کرده بود”.

گندم‌کار با اشاره به محبوسی کارگر در زیر خرواری از خاک، تصریح کرد: “متأسفانه وی بر اثر وقوع این حادثه جان باخت”.

وی خاطرنشان کرد: “مأموران آتش‌نشانی با حضور در محل حادثه ضمن برقراری ایمنی در محل، جسم بی‌جان این جوان را پس از ۴ ساعت عملیات از زیر خرواری خاک خارج و تحویل تکنسین‌های اورژانس دادند که پس از تایید مرگ، وی به بهشت رضا منتقل شد”.

افسر نگهبان آتش نشانی مشهد اضافه کرد: “علت دقیق بروز این حادثه در دست بررسی است”.

مرگ دلخراش یک کارگر رودسری در محفظه آسانسور

به گزارش رکنا مورخ ۱۹ فروردین ۱۳۹۷، کارگر جوان رودسری هنگام کار ساختمانی در محفظه آسانسور تسلیم سرنوشت مرگباری شد.

سعید صابر رئیس اداره آتش نشانی و خدمات ایمنی رودسر گفت: “در پی تماس کارگران از یک ساختمان در حال احداث با سامانه ۱۲۵، بلافاصله گروه نجات به محل حادثه اعزام شدند و با استفاده از تجهیزات مخصوص این کارگر را خارج کرده و به عوامل اورژانس ۱۱۵ مستقر در محل حادثه تحویل دادند، ولی کارگر جوان به علت شدت جراحات جان خود را از دست داد”.

وی افزود: “سقوط جسم فلزی از طبقات فوقانی در محفظه آسانسور، علت مرگ این کارگر جوان بوده است”.

بر اثر انفجار دیگ بخار در شهرک نساجی، کشته و مصدوم شدن ۵ نفر

به گزارش ایران  مورخ ۲۱ فروردین ۱۳۹۷، آتش‌سوزی در شهرک صنعتی بابکان آمل یک کشته و ۴ مجروح بر جای گذاشت.

در این آتش‌سوزی که عصر یکشنبه اتفاق افتاد با توجه به حجم وسیع حریق، ۱۵ آتش‌نشان برای مهار و خاموش کردن آتش به محل حادثه اعزام شدند که خاموش کردن این حریق بیش از یک ساعت طول کشید.

در این حریق پنج نفر از کارگران (۴ مرد و یک زن) دچار مصدومیت شدند که یکی از مصدومان بر اثر سوختگی شدید در بیمارستان جان باخت و حال یکی از مصدومان هم با ۹۰ درصد سوختگی وخیم است.

سقوط از بالابر حادثه آفرید

به گزارش صدا و سیما مورخ ۱۹ فروردین ۱۳۹۷، مدیر بیمارستان شهید رجایی قزوین گفت: “جوان ۲۶ساله‌ای بر اثر سقوط از بالابر دچار شکستگی از ناحیه دودست و پا شد”.

محسن ادهمی عنوان کرد: “جوان ۲۶ساله ای در حین تمیز کردن شیشه شرکتی در شهر صنعتی البرز بر اثر وزش باد از بالابر سقوط می کند”.

وی اضافه کرد: “این جوان از ناحیه هر دو دست و هر دو پا دچار شکستگی شد که اقدامات درمانی در حال انجام است”.

حادثه برای دو کارگرِ سیمانکارِ سنندجی/یکی از کارگران جان خود را از دست داد

به گزارش ایلنا مورخ ۲۰ فروردین ۱۳۹۷، در روزهای گذشته، حادثه‌ای در ساختمان شیرین عسل واقع در شهرک صنعتی شماره سه سنندج رخ داد که طی آن یک کارگر جان خود را از دست داد.

عصر شنبه هفته جاری، کارگرانِ سیمانکاری که مشغول کار در ساختمان شیرین عسل واقع در شهرک صنعتی شماره سه سنندج بودند، به شدت دچار حادثه شدند.

در این حادثه دو کارگر از بالای یک داربست ناایمن سقوط کردند. پس از رسیدن ماموران آتش‌نشانی به محل، متوجه شدند که یکی از کارگران جان خود را از دست داده‌است. کارگر دیگر که به شدت مصدوم شده بود، به بیمارستانی در شهر سنندج منتقل شد.

در این حادثه، کارگر بیست و هشت ساله به نام نوید محمدی بر اثر سقوط از ارتفاع جانش را از دست داد و کارگری دیگر به نام اسماعیل زندی به شدت مصدوم شد.

ظاهراً حال جسمانی اسماعیل زندی وخیم است و خانواده او به شدت نگران سلامتی‌اش هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید