خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های دینی, اندیشه و بیان, زندانیان  >  شش زندانی سنی مذهب از زندان ارومیه آزاد شدند

شش زندانی سنی مذهب از زندان ارومیه آزاد شدند

خبرگزاری هرانا – اردلان نقش افکن، داوود پرویزی، اسلام خلیلی، فرهنگ گلشن، اصلان مرانه و محمد سلامت، شش تن از زندانیان متهم به عضویت در گروه‌ انصار الاسلام، به حکم دادگاه تجدیدنظر پس از طی هجده ماه حبس از زندان مرکزی ارومیه آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شش زندانی متهم به عضویت در گروه‌ه اسلامگرای انصار الاسلام که در زندان ارومیه محبوس بودند، امروز شنبه ۱۸ فروردین ماه ۹۷ پس از تحمل ۱۸ ماه حبس از زندان ارومیه آزاد شدند.

اسامی زندانیان آزاد شده امروز “داوود پرویزی فرزند محمد رشید، اردلان نقش افکن فرزند حسن، اسلام خلیلی فرزند عبدالرحمان، فرهنگ گلشن فرزند کاووس، اصلان مرانه فرزند محمد شفیق، محمد سلامت فرزند نظیر”، احراز شده است.

این زندانیان هر یک پیش تر به تحمل ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده بودند که پس از اعتراض در مرحله تجدیدنظر حکم صادره کاهش یافت و موجبات آزادی آنان را فراهم کرد.

زندانیان مورد اشاره پیش‌تر در تاریخ ۲۵ تیرماه ۹۶ با دستور مسئولین زندانی مرکزی ارومیه از بندهای مختلف این زندان به بند ۱۲ مشهور به بند زندانیان سیاسی منتقل شده بودند.

برای سال‌های متوالی بند ۱۲ زندان مرکزی ارومیه محل نگهداری زندانیان سیاسی و امنیتی این زندان بود با این حال طی سال گذشته انتقال تعداد زیادی از زندانیان سنی مذهب که به ارتباط با گروه‌های موسوم به “اسلامگرا یا جهادی” از جمله انصارالاسلام متهم هستند بر جمعیت این بند افزوده و ترکیب آن را دستخوش تغییر کرده بود.

هرانا پیش‌تر گزارشی از هویت و جزییات محکومیت ۴۰ تن از زندانیان سنی مذهب زندان ارومیه منتشر کرده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید