خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  حبیب چنانی، آخرین کارگر بازداشت شده نیشکر هفت تپه آزاد شد

حبیب چنانی، آخرین کارگر بازداشت شده نیشکر هفت تپه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – حبیب چنانی کارگر بازداشتی نیشکر هفت‌تپه امروز شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ با سپردن قرار کفالت به طور موقت از زندان دزفول آزاد شد. آقای چنانی آخرین بازداشتی از ۱۰ کارگر بازداشت‌شده نیشکر هفت‌تپه بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه، حبیب چنانی کارگر بازداشتی نیشکر هفت تپه امروز شنبه مورخ ۱۸ فروردین ۹۷ با سپردن فیش حقوقی به طور موقت از زندان دزفول آزاد شد.

طی چند روز گذشته و در پی اعتصابات کارگران نیشکر هفت تپه تعداد ۱۰ کارگر با حکم قضایی توسط نیروی انتظامی بازداشت و به زندان دزفول منتقل شده بودند. تعداد ۹ نفر از کارگران چند روز قبل با سپردن وثیقه آزاد شده بودند و امروز نیز آقای حبیب چنانی آخرین بازداشتی کارگران نیشکر هفت تپه امروز شنبه با گذاشتن فیش حقوقی آزاد شد.

در حال حاضر ورود این کارگران به شرکت تا اطلاع ثانوی ممنوع است. آقای اسماعیل بخشی نیز به همراه این کارگران حق ورود به شرکت را ندارد.

لازم به ذکر است، پس از تجمع کارگران نیشکر هفت تپه در مقابل فرمانداری در روز چهارشنبه ۸ فروردین، دادستانی شهرستان شوش اقدام به احضار تعداد زیادی از کارگران کرده بود، صبح روز شنبه ۱۱ فروردین این کارگران به صورت جداگانه به دادستانی مراجعه کردند و به آنان گفته شد که امروز تعطیل رسمی است و دادستانی تعطیل است؛ اما ساعت ۱ بعدازظهر روز شنبه نیروهای انتظامی همراه با نیروهای امنیتی اقدام به بازداشت تعدادی از کارگران کردند.

هرانا پیش‌تر گزارش کرده بود، در پی تجمع روز ۸ فروردین کارگران نیشکر هفت‌تپه مقابل فرمانداری ۱۰ تن از کارگران بازداشت شدند. ۹ کارگر بازداشتی مورخ ۱۵ فروردین آزاد شدند.

همچنین، رحیم بساک و قربان علیپور، اعضای هیئت مدیره سندیکای نیشکر هفت‌تپه، و کرامت پام و اسماعیل بخشی، فعالان این سندیکا، روز یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ به اتهام «شرکت در اعتصابات» به شعبه سوم دادیاری دادگستری شوش احضار و محاکمه شدند.

برخوردها با کارگران، ‌فعالان و تشکل‌های کارگری، انتقاد سازمان‌های حقوق بشری و اتحادیه‌های بین‌المللی کارگری را به همراه داشته است. این در شرایطی است که مقام‌های جمهوری اسلامی ایران همواره از تعامل با تشکل‌های کارگری سخن می‌گویند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید