خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  شکارچی متخلف در خراسان شمالی به هفت سال و نیم حبس تعزیری محکوم شد

شکارچی متخلف در خراسان شمالی به هفت سال و نیم حبس تعزیری محکوم شد

خبرگزاری هرانا – حمید فخرانی، رئیس اداره حفاظت شهرستان شیروان از محکومیت یک شکارچی متخلف به هفت سال و نیم حبس تعزیری در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شیروان گفت: “شکارچی متخلف شیروانی به هفت سال و نیم حبس تعزیری محکوم شد”.

حمید فخرانی اظهار کرد: “شکارچی متخلف شیروانی که در طول یک سال گذشته دو بار و بابت شکار غیرمجاز هفت رأس حیوان حمایت‌شده قوچ، میش، کل و بز دستگیرشده بود از طریق دادگاه تجدیدنظر استان به هفت سال و نیم حبس محکوم و باید مبلغ ۷۰ میلیون تومان بابت خسارت و ضرر و زیان به محیط‌ زیست پرداخت نماید”.

رئیس اداره حفاظت محیط‌ زیست شهرستان شیروان افزود: “این متخلف که در پرونده اول شکار چهار رأس قوچ، میش، کل و بز  به سه سال حبس محکوم و به مدت دو سال تعلیق شده بود مجدداً و در پرونده دوم شکار ۳ رأس قوچ و میش و کل و بز به ۴/۵ سال محکوم گردید که پس از ارجاع پرونده به دادگاه تجدیدنظر استان حکم تعلیق برداشته و به مدت ۷/۵ سال به حبس تعزیری محکوم گردید”.

پیش‎تر در مردادماه سال ۹۶ نیز مدیرکل حفاظت محیط‌ زیست استان خراسان شمالی گفته بود که طی چهار ماه نخست امسال ۳۱ شکارچی غیرمجاز در استان دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید