خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۷, 12th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۱/۱۵ ساعت ۲۱:۳۵:۱۶

    خانه  > کارگران  >  آزادی ۹ تن از کارگران بازداشت شده نیشکر هفت تپه

آزادی ۹ تن از کارگران بازداشت شده نیشکر هفت تپه

خبرگزاری هرانا – ۹ تن از کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه که در پی تجمع روز ۸ فروردین مقابل فرمانداری بازداشت شده بودند، بعد از ظهر امروز ۱۵ فروردین آزاد شدند. آقای حبیب چنانی دیگر کارگر بازداشت شده همچنان در بازداشت به سر می‌برد و گفته شده که فردا آزاد خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه، طی چند روز گذشته و در پی تجمع روز ۸ فروردین کارگران نیشکر هفت‌تپه مقابل فرمانداری ۱۰ تن از کارگران بازداشت شدند. ۹ کارگر بازداشتی امروز بعد ظهر مورخ ۱۵ فروردین آزاد شدند.

آقای حبیب چنانی تنها کارگر بازداشتی است که همچنان در زندان است و گفته شده که این کارگر نیشکر هفت تپه تا فردا آزاد می‌شود.

لازم به ذکر است، پس از تجمع کارگران نیشکر هفت تپه در مقابل فرمانداری در روز چهارشنبه ۸ فروردین، دادستانی شهرستان شوش اقدام به احضار تعداد زیادی از کارگران کرده بود، صبح روز شنبه ۱۱ فروردین این کارگران به صورت جداگانه به دادستانی مراجعه کردند و به آنان گفته شد که امروز تعطیل رسمی است و دادستانی تعطیل است؛ اما ساعت ۱ بعد از ظهر روز شنبه نیروهای انتظامی همراه با نیروهای امنیتی اقدام به بازداشت تعدادی از کارگران کردند.

هرانا پیش‌تر گزارش کرده بود، رحیم بساک و قربان علیپور، اعضای هیئت مدیره سندیکای نیشکر هفت‌تپه، و کرامت پام و اسماعیل بخشی، فعالان این سندیکا، روز یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ به اتهام «شرکت در اعتصابات» به شعبه سوم دادیاری دادگستری شوش احضار و محاکمه شدند.

برخوردها با کارگران، ‌فعالان و تشکل‌های کارگری، انتقاد سازمان‌های حقوق بشری و اتحادیه‌های بین‌المللی کارگری را به همراه داشته است. این در شرایطی است که مقام‌های جمهوری اسلامی ایران همواره از تعامل با تشکل‌های کارگری سخن می‌گویند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید