خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۷, 10th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۱/۱۵ ساعت ۱۹:۲۲:۰۹

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  در آبادان ۶۶ روستا تنها ۱۶ ساعت در روز آب دارند

در آبادان ۶۶ روستا تنها ۱۶ ساعت در روز آب دارند

خبرگزاری هرانا – جلیل مختار نماینده مردم آبادان در مجلس گفت که در بین ۷۹ روستای شهرستان آبادان تنها ۱۳ روستا به صورت شبانه‌روزی آب دارند و مابقی یعنی ۶۶ روستا تنها ۱۶ ساعت در روز آب دارد. در حال حاضر شبکه آب شرب شهری آبادان دچار شکستگی‌هایی در لوله‌ها شده و وضعیت بدی دارد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، جلیل مختار عصر امروز در جلسه ستاد بحران استان خوزستان با تأکید بر بحرانی بودن وضعیت آب در آبادان اظهار کرد: “چندین بار این موضوع را حتی به‌ صورت پیامک برای وزیر نیرو، مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان و استاندار ارسال کردم”.

وی با طرح این سؤال که چرا باید مطالبات به‌حق مردم به‌ جای ارائه راهکار به حوزه امنیتی کشیده شود، گفت: “سال گذشته وضعیت آب شرب و کشاورزی آبادان گزارش شد، اما کدام‌ یک از مشکلات این دو بخش برطرف شد”.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: “در حال حاضر شبکه آب شرب شهری آبادان دچار شکستگی‌هایی در لوله‌ها شده و وضعیت بدی دارد”.

مختار عنوان کرد: “در رابطه با بسیاری از مسائل برخی از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی یا پاسخگو نیستند و یا در دسترس نیستند که به‌ زودی این موضوع را رسانه‌ای می‌کنم”.

وی افزود: “مدیرانی که جواب نماینده را ندهند چگونه می‌توانند پاسخگوی مردم باشند، این در حالی است که مدعی ولی‌نعمت بودن مردم را می‌کنند، اما در عمل خبری از اجرا و تحقق آن وجود ندارد”.

نماینده مردم آبادان در مجلس با بیان اینکه در حال حاضر میانگین شوری آب در آبادان ۷ هزار میکروموس است، بیان کرد: “باید پذیرفت که در آبادان وضعیت بحرانی است”.

مختار با اشاره به میزان ۵ هزار مترمکعب هدررفت آب در بخش آب شرب روستایی گفت: “در بین ۷۹ روستای شهرستان آبادان تنها ۱۳ روستا به صورت شبانه‌روزی آب دارند و مابقی تنها ۱۶ ساعت آب در روز دارد”.

وی، خطاب به استاندار خوزستان بیان کرد: “برای آبرسانی به روستاها از اکنون نیاز به تانکر آبرسانی داریم، این در حالی است که هنوز فصل تابستان آغاز نشده است”.

نماینده مردم آبادان در مجلس با بیان اینکه شب گذشته مناطق ذوالفقاری، سی متری، چهل متری و از ایستگاه پنج به بالا شاهد قطعی آب بودند، عنوان کرد: “در این شرایط زمانی که اعلام می‌کنیم EC آب ۷ هزار میکروموس است، مدیران استان به نماینده مجلس پیشنهاد صبر می‌کنند”.

مختار با اشاره به ممنوعیت صید ۴۰۰ صیاد توسط شیلات استان خوزستان بیان کرد: “آیا تنها این صیادها سبب انقراض نسل ماهی‌ها می‌شوند؟ آیا عراقی‌ها که صید می‌کنند مشکلی به وجود نمی‌آید”.

وی گفت: “مردمی که نه حق صید دارند نه کشاورزی، چگونه جوابگوی خانواده‌های خود باشند! استاندار باید عذر مدیرکل‌هایی که قادر به پاسخگویی نیستند را بخواهد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید