خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  تیراندازی ماموران در سراوان؛ دستکم ۱۹ تن کشته و زخمی شدند

تیراندازی ماموران در سراوان؛ دستکم ۱۹ تن کشته و زخمی شدند

خبرگزاری هرانا – روز دوشنبه، در پی تیراندازی ماموران نیروی انتظامی سراوان به سمت یک خودرو حامل مهاجران افغانستانی، دستکم ۴ شهروند افغانستانی کشته و ۱۵ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، روز دوشنبه ۱۳ فروردین در اثر تیراندازی مستقیم ماموران نیروی انتظامی شاخه مرصاد سراوان به سمت یک خودرو حامل مهاجران افغانستانی که از مرز می‌آمدند، در مسیر سراوان _ گشت دستکم ۴ شهروند افغانستانی کشته و ۱۴ نفر دیگر زخمی شدند و راننده بلوچ آن در پی شدت جراحات نیز به کما رفت.

افراد کشته و زخمی شده به بیمارستان سراوان منتقل شدند و برخی مجروحان نیز در بخش فوریت‌های پزشکی تحت درمان قرار گرفتند.

تاکنون روابط عمومی نیروی انتظامی و هیچ یک از رسانه‌های داخلی به این موضوع اشاره نکرده‌اند.

شهرستان سراوان یکی از شهرستان‌های استان سیستان و بلوچستان ایران است.

لازم به اشاره است که پیش‌تر نیز “عبدالواحد رئیسی” فرزند فقیر محمد، اهل ساربوگ از توابع قصرقند، مورخ چهارشنبه ۸ فروردین ماه ۱۳۹۷، توسط ماموران پاسگاه ساربوگ مورد اصابت چند گلوله قرار گرفت و به خاطر وخامت حال ناشی از خونریزی شدید جان خود را از دست داد. عبدالواحد رئیسی حدودا ۱۰ گونی برنج به همراه داشته است.

لازم به ذکر است که بر اساس داده‌های ثبت شده در مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سالی که گذشت (اول فروردین ۱۳۹۶  تا ۲۷ اسفند ۱۳۹۶) در کنار افرادی که هویت آنان به عنوان کولبر روشن شده، ۲۲۴ شهروند هدف تیراندازی نیروهای انتظامی و مرزبانی قرار گرفته‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید