خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۷, 13th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۱/۱۲ ساعت ۲۳:۲۸:۰۹

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  گزارشی از آخرین وضعیت سعید اقبالی پس از دو ماه بازداشت

گزارشی از آخرین وضعیت سعید اقبالی پس از دو ماه بازداشت

خبرگزاری هرانا – در بهمن‌ماه سال گذشته دست‌کم ۷ تن از فعالین مدنی طی یک عملیات سراسری در شهرهای مختلف ایران توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند، از میان بازداشت شدگان تاکنون سعید سیفی جهان، شیما بابایی، همسر وی داریوش زند، محمود معصومی، نادر افشاری و بهنام موسیوند با تودیع وثیقه از زندان آزاد شدند، ولی با گذشت دو ماه و پایان یافتن قرار بازداشت دوماهه سعید اقبالی، وی کماکان در زندان اوین در بازداشت به سر می‌برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران،در تاریخ ۱۲ بهمن‌ماه سال ۹۶ سعید اقبالی به همراه ۶ تن از فعالین مدنی به نام‌های ”محمود معصومی، نادر افشاری، سعید سیفی جهان، داریوش زند، شیما بابایی و بهنام موسیوند” در نقاط مختلف ایران توسط نیرو های امنیتی بازداشت شد.

از میان بازداشت‌شدگان سعید سیفی جهان در تاریخ ۸ اسفندماه، شیما بابایی در تاریخ ۱۲ اسفندماه، همسر وی داریوش زند نیز در تاریخ ۱۳ اسفندماه ،  محمود معصومی در تاریخ ۱۴ اسفندماه، نادر افشاری در تاریخ ۲۷ اسفندماه و بهنام موسیوند دیگر فعال مدنی بازداشت شده نیز در تاریخ ۲۸ اسفندماه سال گذشته با تودیع وثیقه از زندان آزاد شدند، ولی با گذشت دو ماه از بازداشت سعید اقبالی، وی کماکان در بازداشت به سر می‎برد.

نزدیکان آقای اقبالی به گزارشگر هرانا گفتند برای آقای اقبالی نیز مانند دیگران قرار وثیقه معادل یکصد میلیون تومان تعیین شده است اما به دلیل عجز ار تودیع وثیقه کماکان در زندان مانده است.

خانواده آقای اقبالی با مراجعه به دادگاه برای قانع کردن دادستان به پذیرش کفالت کارمند به جای قرار وثیقه تلاش کردند اما این درخواست مورد موافقت بازپرس پرونده قرار نگرفت.

آقای اقبالی با پایان یافتن دوره بازجویی و تعیین قرار وثیقه، از مدتی پیش در اتاقهای چندنفره بند ۲۰۹ به سر می برد. این بازداشت شده در هفته جاری به قرنطینه زندان اوین منتقل شده است و احتمالا بزودی به یکی از بندهای عمومی زندان منتقل خواهد شد.

 از دلایل و جزییات بازداشت هماهنگ این فعالان مدنی کماکان اطلاعی در دست نیست، با این حال می‌توان در نظر گرفت نیروهای امنیتی یک عملیات هماهنگ و سراسری که زنجیره‌ای از فعالان مدنی در اقصی‌نقاط کشور در بر می‌گیرد را رهبری کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید