خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  آزادی پنج شهروند در سنندج و پیرانشهر با تودیع وثیقه

آزادی پنج شهروند در سنندج و پیرانشهر با تودیع وثیقه

خبرگزاری هرانا – یک دختر دانشجو از اهالی اشنویه که در سنندج بازداشت شده بود، با تودیع وثیقه آزاد شد. همزمان چهار تن از بازداشت شدگان شهرستان پیرانشهر نیز پس از اتمام مراحل بازجویی هرکدام با تودیع وثیقه ۴۰ میلیون تومانی به صورت موقت آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، در تاریخ ۹ فروردین ۱۳۹۷، لیلا خان بابا، دانشجوی بازداشتی در سنندج پس از حدود سه هفته بازداشت با تودیع وثیقه‌ی یکصد میلیون تومانی تا زمان برگزاری جلسه‌ی دادگاه آزاد شده است.

لیلا خان بابا از اهالی اشنویه که در یکی از دانشگاه‌های سنندج مشغول تحصیل است، در تاریخ ۱۵ اسفند ۹۶ به اتهام «همکاری با یکی از احزاب کُردی» از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

در خبری دیگر از شهرستان پیرانشهر نیز گزارش شده که در تاریخ ۶ فروردین، چهار شهروند به نام‌های “صادق قادری”، “ایوب قادری”، “صابر سعیدە” و “سلام وطن‌دوست” از اهالی روستای “پسوه” از توابع این شهرستان پس از اتمام مراحل بازجویی هرکدام با تودیع وثیقه‌ی ۴۰ میلیون تومانی آزاد شدند.

این چهار تن روز ٢ فروردین به اتهام «همکاری با یکی از احزاب کُردی» از سوی اداره‌ی اطلاعات شهرستان پیرانشهر احضار و سپس بازداشت شده بودند.

در تمامی این موارد، بازداشت‌شدگان تا قبل از درخواست وثیقه موفق به برقراری تماس با خانواده و ملاقات با آنها نشده و از حق دسترسی به وکیل نیز محروم بوده‌اند.

صابر سعیدە

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید