خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶, 18th of June 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۱۲/۲۹ ساعت ۰:۰۸:۳۶

    خانه  > اصناف, کارگران  >  دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته، تعدادی از خلبانان شرکت هواپیمایی هما و حدود ۶۰ نفر از کارگران شرکت ریسندگی خاور در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر مورخ ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، تعدادی از خلبانان هما امروز در محوطه این شرکت در اعتراض به شرایط کاری، حقوق و دستمزد و نحوه پاسخگویی مدیران ایران ایر در محوطه این شرکت تجمع کردند.

تعدادی از خلبانان هما در اعتراض به حقوق و دستمزد پایین در محوطه شرکت هما تجمع و تحصن کردند.

در پی اعتراض تعدادی از خلبانان شرکت هواپیمایی هما به حقوق و دستمزد پایین خود و شرایط کاری در هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، امروز چند تن از نمایندگان معترضان برای رساندن پیام خود و سایر همکارانشان در دفتر صادقی معاون اداری مالی این شرکت حاضر شده و گفته می شود وی اقدام به اخراج این عده از معترضان از دفتر کار خود می کند.

پس از آنکه این خبر در میان سایر خلبانان می پیچد، آنها نیز به جمع معترضان به وضعیت اقتصادی و نیز پاسخ ناشایست معاون اداری مالی هما ـ بنا بر آنچه معترضان اعلام کرده اند ـ می پیوندند.

گفته می شود خبر تجمع و تحصن به فرزانه شرفبافی مدیرعامل هما که همراه با سیدعباس عراقچی در سفر وین – با هدف مذاکره برای نحوه استفاده هما از لغو تحریم ها و پیگیری اجرای قراردادهای نوسازی ناوگان ایران ایر- به سر می برد، می رسد و وی به خلبانان متحصن بهبود شرایط کاری و استخدامی خلبانان را وعده می دهد.

به نظر می رسد این وعده های شرفبافی نمی تواند خلبانات معترض را راضی کرده و درنتیجه خواستار عزل صادقی می شوند. نهایتا معاون اداری مالی هما نیز با حضور در جمع خلبانان از آنها عذرخواهی کرده است.

همچنین تعدادی از خلبانان معترض امروز در گفت وگو با خبرنگار مهر اعلام کردند پس از آنکه خبر به خلبان هواپیمای ای تی آر تهران ـ جهرم می رسد، خلبان اصلی به همراه یکی از خلبانانی که مشغول فراگیری پرواز با ای تی آر بوده، در حمایت از همکاران خود پرواز را نیمه کاره رها کرده و مجددا به فرودگاه مهرآباد تهران بازمی گردند.

گفتنی است چند روز پیش نیز تعدادی از خلبانان در دفتر مدیرعامل هما حاضر شده و نسبت به وضعیت کاری خود اعتراض کردند که شرفبافی در پاسخ به اعتراضات آنها گفته است: «مگر خلبانان چه شرایط کاری سختی دارند؟ شما در تمام طول مسیر، هواپیما را در حالت Auto Pilot (پرواز خودکار) قرار داده و سختی کار چندانی متحمل نمی شوید!

در خواست صنفی تعدادی از کارگران شرکت ریسندگی خاور

به گزارش صدا و سیما مورخ ۲۷ اسفند ۱۳۹۶، حدود ۶۰ نفر از کارگران شرکت ریسندگی خاور امروز با تجمع اعتراضی پرداخت حقوق و مطالبات خود را خواستار شدند.

پرداخت نشدن حقوق ماه های بهمن و اسفند و همچنین پاداش و عیدی، واریز نشدن حق بیمه تامین اجتماعی ، متعهد نبودن شرکت بیمه طرف قرارداد به پرداخت هزینه های درمانی به رغم کسر حق بیمه تکمیلی از حقوق کارگران، مجبور کردن کارگران به امضای قرار داد سفید و وعده های زیاد مدیران شرکت از جمله مواردی بود که کارگران شرکت ریسندگی خاور امروز به آن اعتراض کردند.

یکی از کارگران شرکت ریسندگی خاور به نمایندگی از همکاران خود گفت : “تجمع اعتراضی شان تا پرداخت شدن حق و حقوقشان ادامه خواهد داشت”.

وی افزود: “تا قبل از آمدن دوربین خبرگزاری صدا و سیما برای پوشش رسانه ای تجمع شان ، هیچ مسئولی پاسخگو نبود و تنها با پیغام دادن، کارگران معترض را به اخراج تهدید می کردند”.

معاون اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی هم گفت: “قرار است حقوق ماه بهمن کارگران شرکت ریسندگی خاور تا فردا پرداخت شود”.

سیامک نیکزاد به کارگران این شرکت قول داد تا پیگیری ها و مذاکرات لازم با شرکت آتیه سازان دماوند برای حل مشکل بیمه تکمیلی انجام شود.

در شرکت رسیدگی خاور که ۱۹۶کارگر مرد و ۲۹ کارگر زن دارد نخ تولید می شود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید