خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  بهنام موسیوند، فعال مدنی از زندان اوین آزاد شد

بهنام موسیوند، فعال مدنی از زندان اوین آزاد شد

خبرگزاری هرانا – بهنام موسیوند از فعالان مدنی بازداشت شده در ۱۲ بهمن، امروز با تودیع وثیقه تا زمان برگزاری دادگاه از زندان اوین آزاد شد؛ روز دوازدهم بهمن‌ماه نیروهای امنیتی طی اقدامی هماهنگ در سراسر کشور دست‌کم ۷ تن از فعالان مدنی را بازداشت کردند، علی‌رغم آزادی شش تن از فعالان بازداشت شده کماکان از وضعیت سعید اقبالی اطلاعی حاصل نشده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بهنام موسیوند از فعالان مدنی بازداشت شده در ۱۲ بهمن‌ماه سال جاری امروز با قرار وثیقه تا زمان برگزاری دادگاه از زندان آزاد شد.

در تاریخ ۱۲ بهمن‌ماه سال جاری دست‌کم ۷ تن از فعالین مدنی به نام‌های ”محمود معصومی، سعید اقبالی، نادر افشاری، سعید سیفی جهان، داریوش زند، شیما بابایی و بهنام موسیوند” در نقاط مختلف ایران توسط نیرو های امنیتی بازداشت شده بودند.

سعید سیفی جهان در تاریخ ۸ اسفندماه، شیما بابایی در ۱۲ اسفندماه، همسر وی داریوش زند نیز در ۱۳ اسفندماه ،  محمود معصومی در تاریخ ۱۴ اسفندماه و همچنین نادر افشاری، دیگر فعال مدنی بازداشت شده نیز در تاریخ ۲۷ اسفندماه سال جاری با تودیع وثیقه از زندان آزاد شده بودند.

با وجود مراجعات مکرر نزدیکان آقای اقبالی به نهادهای قضایی، از وضعیت وی اطلاعی در دست نیست، خانواده‌ ی او این نگرانی را دارند که فرزندشان برای بیان اعتراف دروغین تحت فشار قرار گرفته باشد.

نزدیکان وی در گفتگو با هرانا گفته بودند “فرزندان آنها صرفا کنشگران مدنی مستقلی هستند که در چارچوب قانون فعالیت می‌کرده‌اند و با هیچ گروه و دسته‌ای مرتبط نبوده و نیستند.”

لازم به ذکر است که با گذشت یک ماه و نیم از بازداشت این ۷ فعال مدنی همچنان از وضعیت سعید اقبالی اطلاعی حاصل نشده است.

از دلایل و جزییات بازداشت هماهنگ این فعالان مدنی کماکان اطلاعی در دست نیست، با این‌حال می‌توان در نظر گرفت نیروهای امنیتی یک عملیات هماهنگ و سراسری که زنجیره‌ای از فعالان مدنی در اقصی‌نقاط کشور در بر می‌گیرد را رهبری کردند.

گفتنی است، بهنام موسیوند پیش از این بازداشت در تاریخ ۱۰ خردادماه سال جاری پس از تحمل حدود یکسال حبس با پایان محکومیت از زندان رجایی شهر کرج آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید