خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, اقلیت های ملی, سایر گروهها  >  بازداشت ۳ تن و آزادی دست‌کم ۹ تن در استان های آذربایجان غربی و کردستان

بازداشت ۳ تن و آزادی دست‌کم ۹ تن در استان های آذربایجان غربی و کردستان

خبرگزاری هرانا – روز جمعه گذشته یک شهروند اهل ماکو به اتهام تلاش برای راه‌اندازی تجمعی در رابطه با تحولات منطقه، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به محل نامعلومی منتقل شد، بنا بر گزارشی دیگر در همین رابطه دست‌کم ۹ تن از فعالان شهر مریوان که در هفته گذشته بازداشت شده بودند با قرارهای کفالت و وثیقه آزاد شدند. از سوی دیگر گزارش شده که چهارشنبه هفته گذشته دو شهروند بوکانی به نام‌های “جعفر امینی” و “حمید سپهری” توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز ۲۵ اسفند ۱۳۹۶، یک شهروند اهل ماکو به نام “کامیار جودت” به اتهام تلاش برای راه‌اندازی تجمعی در واکنش به تحولات منطقه از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به محل نامعلومی منتقل شد.

همزمان گزارش می شود روز چهارشنبه مورخ ٢٣ اسفند نیز ٩ فعال مدنی از اهالی مریوان که دو روز پیش از آن در رابطه با فعالیت مشابهی بازداشت شده بودند آزاد شدند، یکی از افراد بازداشت شده، “عدنان حسن‌پور” زندانی سیاسی سابق بود که با تودیع وثیقە‌ی ٣٠ میلیون تومانی آزاد شده است، “هیوا فدایی”، “دیار یزدانی”، “احمد ایران‌پناه”، “محمد دانش”، “ناصح باخشی”، “فرامرز محمدی”، “مصلح حسامی” و “آرمان غفوری” نیز با قرار کفالت ۵ میلیون تومانی آزاد شدەاند.

از شهرستان کامیاران هم گزارش شده است “آسو باتمانی” که در تاریخ ۲۱ اسفندماه به همراه چند تن دیگر بازداشت شده بود، روز ۲۴ اسفند با تودیع وثیقه‌ی ۳۰ میلیون تومانی آزاد شده است، همچنین “زانا محمودی” و “منصور سیفی” هم به همراه چند تن دیگر از بازداشتی‌ها به بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات سنندج منتقل شده‌اند.

در همین رابطه روز چهارشنبه ۲۳ اسفند دو شهروند بوکانی به نام‌های “جعفر امینی” و “حمید سپهری” توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

مورخ ۶ بهمن‌ماه نیز هرانا گزارش کرده بود که برگزاری تجمع اعتراضی جمعی از فعالین مدنی سنندج با حضور گسترده ماموران امنیتی و انتظامی لغو شد. 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید