خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶, 17th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۱۲/۲۷ ساعت ۱۱:۴۲:۳۹

    خانه  > اصناف, کارگران  >  دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته ، بیش از ۴۰۰ نفر از کشاورزان شرق اصفهان، کارگران بخش تخلیه و بارگیری مرز باشماق مریوان، بازنشستگان کارخانه کیان تایر، کارگران فضای سبز ورزشگاه آزادی و  تاکسی‌داران قم در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صدا و سیما مورخ ۲۵ اسفند ۱۳۹۶، صبح امروز بیش از ۴۰۰ نفر از کشاورزان شرق اصفهان با تجمع در ضلع جنوبی پل خواجو خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

این کشاورزان با هماهنگی از طریق فضای مجازی ، از ساعت ۹ صبح با تجمع در پل خواجو خواستار برگرداندن حق آبه ۵۰۰ ساله خود شدند.

کشاورزان با سر دادن شعارهایی مانند آب می خوایم پول تو جیبی نمی خوایم ،این همه بی عدالتی هرگز ندیده ملتی ، در کشور اسلامی خیانت خیانت ، اعتراض خود را به نحوه مدیریت تخصیص آب اعلام کردند.

کشاورزان با همراه داشتن دست نویس هایی با عنوان ماکشاورز فقیریم ذلت نمی پذیریم ،از مسوولان خواهان تامین سهم حق آبه بهاره و دریافت خسارت های قبلی خود شدند .

معترضان تاکید کردند: حق آبه شان از طریق جاری شدن آب در زاینده رود برای آبیاری مزارع کشاورزی تامین شود.

کشاورزان که هر لحظه به تعدادشان افزوده می شود در ادامه این تجمع به سمت صداو سیما حرکت و با سر دادن شعارهایی خواستار بیان واقعیات از بیکار شدن بیش از ۲۶ هزار کشاورز شرق اصفهان از طریق بخش های مختلف صداو سیما شدند.

آنها قبل از آنکه به سمت مصلی نمازجمعه اصفهان بروند اعلام کردند ما تا زمانی که مصوباتمان اجرایی نشود از تجمعات خود دست بردار نخواهیم بود.

اعتراض کشاورزان شرق اصفهان از حدود یک ماه پیش تا کنون در مقابل شرکت آب منطقه ای اصفهان ، صداوسیما ، استانداری ، دفتر نمایندگان شهر اصفهان و راهپیمایی در خیابانها و سر دادن شعار ادامه داشته است.

از ابتدای سال آبی جدید تا کنون حدود ۲۴۰میلی مترمکعب بارندگی در منطقه زاینده رود اتفاق افتاده در حالیکه به طور متوسط بارندگی ها در این منطقه ۸۰۰ میلی مترمکعب است، همین مساله موجب شده که کمتر از ۱۰ درصد حجم سد زاینده رود ذخیره آبی داشته باشد.

اعتراض کارگران قسمت تخلیه و بارگیری مرز باشماق مریوان

به گزارش موکریان مورخ ۲۴ اسفند ۱۳۹۶، روز پنج‌شنبه کارگران بخش تخلیه و بارگیری مرز باشماق مریوان در اعتراض به وضعیت پرداخت‌هایشان، بیمه کارگران، بهداشت و خدمات محوطه تحصن کردند و برای مدتی از عبور ماشین‌های حمل بار جلوگیری کردند.

یک شرکت خصوصی که قسمتی از دستمزد کارگران را در ازای ارائه خدمات به کارگران و همچنین بیمه و … از آنان کم می‌کند، در حالی که شرکت مذکور تاکنون به تعهداتش در قبال کارگران پایبند نبوده است.

قابل ذکر است که این شرکت سال‌های زیادیست که مبلغ قابل توجهی از دستمزد کارگران را به این منظور از آنان کم می‌کند.

تجمع بازنشستگان کیان‌تایر مقابل کارخانه/در آستانه سال نو بلاتکلیف هستیم

به گزارش ایلنا مورخ ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، بازنشستگان کارخانه کیان تایر از ساعتی پیش در اعتراض به محقق نشدن وعده پرداخت سنوات بازنشستگی مقابل کارخانه کیان تایر تجمع کرده‌اند.

جمعی از معترضان درباره تجمع امروز گفتند: “براساس توافقی که میان نمایندگان هیات حمایت از صنایع، مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت و نمایندگان بازنشستگان کیان‌تایر شده است، قرار بود تمامی مطالبات ۴۰۰ بازنشسته کیان تایر تا ۲۵ اسفند پرداخت شود، اما این وعده همانند وعده‌های گذشته محقق نشد و ما همچنان در آستانه سال نو بلاتکلیف به حال خود رها شده‌ایم”.

معترضان تاکید دارند؛ بر مبنای توافق‌های پیشین بین ما و هیات حمایت از صنایع قرار بود ماهی ۵۰۰ هزار تومان بابت سنوات به بازنشستگان پرداخت شود تا حداقل پس از پنج سال تمامی مطالبات تسویه شود.

آنها می‌افزایند: “هشت ماه گذشته و کارخانه اقساط ما را پرداخت نکرده است؛ این در حالی است که بارها مقابل وزارت صنعت، معدن و تجارت تجمع کرده‌ایم و از هیات حمایت از صنایع خواسته‌ایم یکبار برای همیشه تکلیف پرداخت تعهدات خود را مشخص کند”.

بازنشستگان کارخانه کیان تایر، افزودند: “هرکدام از بازنشستگان بابت سنوات بازنشستگی بین ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان از کارخانه کیان تایر طلبکار هستند و قاعدتا حتی با پرداخت‌‌ همان ۵۰۰ هزار تومان در ماه هم روند تسویه‌حساب آن‌ها بیش از یک دهه طول می‌کشد”.

در سال ۹۶ قرار بود با مکاتباتی که هیات حمایت از صنایع در مقام اداره‌کننده کیان‌تایر با وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام داده است، تسهیلاتی از طریق سیستم بانکی برای رفع مشکلات کارخانه و پرداخت مطالبات بازنشستگان به کیان تایر پرداخت شود اما همچنان تکلیف این وام مشخص نیست.

تجمع اعتراضی کارگران مقابل وزارت ورزش و جوانان پایان یافت

به گزارش ایلنا مورخ ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، کارگران فضای سبز ورزشگاه آزادی به نشانه اعتراض برای دریافت حقوق معوقه خود، صبح امروز مقابل وزارت ورزش تجمع کردند و با دریافت بخشی از مطالبات و وعده تسویه‌حساب تا دوشنبه هفته جاری، به این تجمع پایان دادند.

پس از عدم پرداخت مطالبات کارگران فضای سبز مجموعه ورزشی آزادی توسط پیمانکار، کارگران این مجموعه در مقابل وزارت ورزش تجمع کردند.

حدود دو ساعت بعد، کارفرمایان مقداری از مطالبات آنها را پرداخت کرد.

همچنین با وعده پرداخت مابقی مطالبات تا روز دوشنبه (۲۸ اسفند)، کارگران فضای سبز مجموعه ورزشی آزادی، تجمع پایان یافت.

قابل ذکر است که مطالبات کارگران، ۲ ماه حقوق و عیدی و سنوات و بن سالیانه بوده است.

اعتراض تاکسی‌داران به شرایط حمل و نقل عمومی در قم

به گزارش تابناک مورخ ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، عضو شورای اسلامی شهر قم با اشاره به اعتراض تاکسی‌داران به شرایط امروز حمل و نقل شهر گفت: “هر روز تاکسیرانان زیادی در شورا برای اعتراض حضور پیدا می‌کنند و باید در این زمینه به دنبال تجمیع خدمات باشیم”.

روح‌الله امراللهی در چهلمین جلسه شورای اسلامی شهر قم که به ریاست عبدالله جللای و با حضور قائم مقام و برخی معاونین شهردار در سالن جلسات ساختمان شهید باکری برگزار شد، با بیان اینکه سهم شرکت‌های حمل و نقلی و اینترنتی ۶.۵ درصد و ۱.۵ درصد سهم سازمان تاکسیران بود اظهار کرد: “پیشنهاد شد که ۶.۵ درصد تا ۱۱.۵ درصد افزایش پیدا کند تا بتوانند در کوتاه مدت تامین مالی انجام دهند و در بلند مدت کمکی به رانندگان شود”.

وی با تاکید بر اینکه کمیسیون عمران و حمل و نقل با این پیشنهاد شهرداری مخالفت کرده است تصریح کرد: “رانندگان تاکسی در شهر قم مشکلات زیادی دارند و هر روز هم تاکسیرانی به هزینه‌های آنها اضافه می‌کنند”.

عضو شورای اسلامی شهر قم با اشاره به اعتراض تاکسی‌داران به شرایط امروز حمل و نقل شهر گفت: “هر روز تاکسیرانان زیادی در شورا برای اعتراض حضور پیدا می‌کنند. چرا تاکسیرانی شرکت‌های زیادی را در شهر قم ایجاد کرده است در حالی که خدمات می‌تواند تجمیع یافته و هزینه تاکسی‌داران کاهش پیدا کند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید