خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶, 21st of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۱۲/۲۶ ساعت ۱۹:۵۱:۱۰

    خانه  > اعدام  >  بخشش یک زندانی در هرمزگان؛ در سال جاری ۴۹ زندانی در مشهد از مرگ رهایی یافتند

بخشش یک زندانی در هرمزگان؛ در سال جاری ۴۹ زندانی در مشهد از مرگ رهایی یافتند

خبرگزاری هرانا – معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت که یک زندانی محکوم به اعدام با تلاش اعضای شورای حل اختلاف سردشت شهرستان بشاگرد در پی اعلام رضایت اولیاء دم از چوبه دار رهایی یافت. همزمان با تلاش تیم های مددکاری زندان و مذاکرات متعدد با اولیای دم و کمکهای خیرین و نیکوکاران منجر به آزادی ۴۹ نفر از محکومان به اعدام در سال جاری از زندان مشهد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان مورخ ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: “یک زندانی محکوم به اعدام با تلاش اعضای شورای حل اختلاف سردشت شهرستان بشاگرد در پی اعلام رضایت اولیاء دم از چوبه دار رهایی یافت”.

مظفرحمزه ئی معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: “یک زندانی محکوم به اعدام با تلاش اعضای شورای حل اختلاف سردشت شهرستان بشاگرد؛ در پی اعلام رضایت اولیاء دم از چوبه دار رهایی یافت”.

وی اعلام کرد: “در پی طرح پرونده‌ای به موضوع قتل عمد در یکی از شعب کیفری استان هرمزگان و صدور حکم اعدام در همین رابطه، اعضای شورای حل اختلاف شهرستان بشاگرد براساس موازین قانونی و به منظور ایجاد صلح و سازش، تلاش‌های خود را آغاز کردند”.

رئیس شورای حل اختلاف استان هرمزگان یادآور شد: “با ورود شورای حل اختلاف به این پرونده و پس از تشکیل جلسات مستمر با حضور اعضای خانواده مقتول و معتمدین محلی، خوشبختانه تلاش اعضا و کارکنان شورای حل اختلاف شهرستان بشاگرد مثمرثمر واقع شد و خانواده مقتول از اعمال مجازات اعدام صرف نظر کرده و رضایت خود را اعلام کرد”.

آزادی ۴۹ محکوم به مرگ با گذشت اولیای دم

به گزارش ایران آنلاین مورخ ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، تلاش تیم های مددکاری زندان و مذاکرات متعدد با اولیای دم و کمکهای خیرین و نیکوکاران منجر به آزادی ۴۹ نفر از محکومان به اعدام در سال جاری از زندان شد.

مظفری مدیر زندان مشهد گفت: “موارد بسیاری است که اولیاء دم بدون هیچ گونه چشم داشتی در راستای عمل خداپسندانه اقدام به رضایت می نمایند”.

آتشی مسئول مددکاری زندان نیز با یاد نمودن از قتل عمد بعنوان یک تراژدی عنوان داشت که قربانی نه تنها مقتول و خانواده وی می باشد، بلکه کل جامعه از این حادثه دچار خسران می شود، بنابراین اگرچه مجازات مرتکب به قتل، در بازسازی اجتماعی موثر و ضروری است، اما “تلاش می کنیم طبق توصیه های شریعت و اخلاق انسانی به اولیای دم کمک کنیم که راه حل جایگزین اعدام را انتخاب نمایند.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید