خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  مرگ یک زندانی در زندان سراوان و قطع تلفن های زندان

مرگ یک زندانی در زندان سراوان و قطع تلفن های زندان

خبرگزاری هرانا – عبدالرئوف پاهنگ، زندانی ۳۰ ساله محبوس در زندان سراوان به دلیل ابتلا به بیماری سل و عدم رسیدگی پزشکی ساعت ۱ بامداد روز سه شنبه ۲۲ اسفند درگذشت و پس از آن تلفن های زندان به طور کامل قطع شده اند، بر اساس شنیده ها از یک منبع مطلع آقای پاهنگ و دیگر زندانیان طی درخواست های خود بارها از مسئولان خواسته بودند جهت مداوا و اعزام وی به بیمارستان اقدام کنند، اما با بی توجهی مسئولان مواجه شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، یک زندانی بیمار بلوچ به نام عبدالرئوف پاهنگ به علت عدم رسیدگی پزشکی در زندان سراوان فوت کرد.

هرانا در گزارشات پیشین خود از نابسامانی در زندان سراوان و عدم رسیدگی به زندانیان بیمار خبر داده بود.

بر اساس شنیده‌ها از یک منبع مطلع، علیرغم درخواست‌های مکرر زندانیان برای اعزام عبدالروئوف پاهنگ به خارج از زندان اما ایرج نوربخش سرپرست کنونی زندان با آن موافقت نکرده است.

آقای پاهنگ معروف به حنیف، زندانی ۳۰ ساله محبوس در زندان سراوان به دلیل ابتلا به بیماری سل و عدم رسیدگی پزشکی ساعت ۱ بامداد روز سه شنبه ۲۲ اسفند ۹۶ در زندان درگذشت.

در هفته های اخیر بیماری سل در زندان سراوان رشد کرده و دستکم ۷ زندانی مبتلا به بیماری سل شده‌اند که می‌توان به “یعقوب دامنی  و “حمید شیرزاد نیز اشاره کرد.

گفتنی است پس از مرگ این بیمار تلفن های زندان کاملا قطع شده و خانواده زندانیان ابراز نگرانی کرده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید