خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  رئیس کل دادگستری استان تهران: حکم قطعی حمید بقایی دیروز صادر و به صورت سیستمی ابلاغ شد

رئیس کل دادگستری استان تهران: حکم قطعی حمید بقایی دیروز صادر و به صورت سیستمی ابلاغ شد

خبرگزاری هرانا – غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران در ارتباط با شایعه بازداشت حمید بقایی گفت که حکم قطعی روز گذشته صادر و امروز برای ابلاغ و اجرا به دادسرا ارسال شده است. اسماعیلی اضافه کرد “دادگاه تجدید نظر رای قطعی را صادر کرده است و با توجه به تعدد اتهامات مجازات اشد که عبارت است از ۱۵ سال حبس، رد مال و جزای نقدی و شلاق در مورد ایشان قابلیت اجرا دارد”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، رئیس کل دادگستری استان تهران وی ادامه داد: “امروز حکم برای ابلاغ و اجرا به دادسرا ارسال شد”.

اسماعیلی گفت: “اینکه دادسرا در مقام اجرا تاکنون چه اقداماتی انجام داده است اطلاع ندارم، ولی پرونده جهت اجرای حکم از ناحیه ما به دادسرا ارجاع شده و این بخش قطعی است”.

این مقام قضایی اضافه کرد: “دادگاه تجدید نظر رای قطعی را صادر کرده است و با توجه به تعدد اتهامات مجازات اشد که عبارت است از ۱۵ سال حبس، رد مال و جزای نقدی و شلاق در مورد ایشان قابلیت اجرا دارد”.

رئیس کل دادگستری تهران در پایان خاطرنشان کرد: “پرونده جهت اجرا از ناحیه دادگاه تجدید نظر به دادسرا ارسال شده است”.

گفتنی است؛ جلسه رسیدگی به پرونده معاون اجرایی دولت دهم در شعبه ۱۰۵۷ دادگاه ویژه کارکنان دولت برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی‎‌اژه‌ا‌ی، سخنگوی قوه قضائیه پیش از این در نشست خبری خود در ۲۵ تیرماه امسال، اتهامات حمید بقایی را تصرف غیرمجاز، اختلاس و تبانی در معاملات دولتی اعلام کرده و گفته بود، حتی در بازجویی اولیه اتهام دیگری مطرح شد که دو میلیون یورو وجه نقد بدون ثبت و ضبط رسمی در اختیار این متهم قرار گرفته و قرار بوده به فرد دیگری بدهد.

حمید بقایی ۱۸ تیر به دستور بازپرس بازداشت شده بود و دادستانی تهران اطلاعیه ای درباره بازداشت حمید بقایی منتشر کرد، در چهارم مرداد بود که معاون اجرایی دولت دهم با تأمین وثیقه از زندان آزاد شد و پس از تعیین وقت برای پرونده اولین جلسه رسیدگی به اتهامات وی در ۲۵ مهرماه برگزار شد.

رئیس کل دادگستری استان تهران در ۳۰ آبان ماه نیز از ختم رسیدگی به پرونده بقایی خبر داده بود و در ۱۴ اسفند ماه آخرین دفاع صورت گرفت و لایحه دفاعیه اخذ شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید