خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, بهداشت و محیط زیست  >  حکم جایگزین حبس؛ کاشت سیصد اصله نهال درخت در پارک گردشگری

حکم جایگزین حبس؛ کاشت سیصد اصله نهال درخت در پارک گردشگری

خبرگزاری هرانا – معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان خراسان رضوی گفت که روز گذشته، فردی به اتهام “حمل و نگهداری غیر مجاز سلاح شکاری” محکوم به مجازات جایگزین حبس کاشت سیصد اصله نهال درخت در پارک گردشگری شهرستان داورزن شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، متهمی که به اتهام حمل و نگهداری غیرمجاز سلاح شکاری محکوم شده بود در راستای اعمال مجازات جایگزین حبس به کاشت سیصد اصله نهال درخت در پارک گردشگری مکلف شد.

سید امیر مرتضوی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان خراسان رضوی از صدور حکم جایگزین حبس به مناسبت روز درختکاری خبر داد.

وی در این رابطه اظهار کرد: “روز گذشته متهمی به اتهام حمل و نگهداری غیر مجاز سلاح شکاری محکوم به مجازات جایگزین حبس کاشت سیصد اصله نهال درخت در پارک گردشگری شهرستان داورزن شد”.

این مقام قضایی بیان کرد: “متهم با توجه به اینکه در هفته درختکاری هستیم و از طرفی شهرداری بیست هزار اصله نهال درخت تهیه کرده و قصد کاشت آن‌ها را دارد حق تجدیدنظرخواهی خود اسقاط و اعلام کرد می‌خواهم همین امروز مشغول درخت کاری شوم”.

مرتضوی گفت: “نهایتاً این پرونده ثبت اجرا شد و در همان روز صدور حکم محکوم علیه شروع به کاشت نهال کرد”.

گفتنی است با تصویب قانون مجازات اسلامی جدید در فصل نهم آن به مجازات‌های جایگزین اشاره شده است. بر اساس این قانون قضات می‌توانند با توجه به شرایط متهم و داشتن برخی شروط از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند. به عنوان مثال یکی از شروط اجرای این قانون رضایت داشتن فرد محکوم است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید