خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کودکان  >  هر ماه ۴ کودک در خیابان‌های کرج رها می‌شود

هر ماه ۴ کودک در خیابان‌های کرج رها می‌شود

خبرگزاری هرانا – داریوش بیات‌نژاد مدیرکل بهزیستی استان البرز گفت که در ۹ ماهه سال جاری ۳۶ کودک رها شده به بهزیستی تحویل داده شده است که این وضعیت نشانگر این است دولت باید در حوزه اجتماعی و برای ساماندهی ناهنجاری‌ها اهتمام بیشتری به خرج دهد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، مدیرکل بهزیستی استان البرز از واگذاری ۴۰ کودک تحت پوشش این نهاد به خانواده‌های متقاضی فرزندخواندگی طی ۹ ماهه اول سال جاری خبر داد.

داریوش بیات‌نژاد گفت: “از فروردین تا آذرماه سال جاری جمعاً ۳۲۳ کودک در مراکز بهزیستی استان پذیرش شد که ۱۲۴ مورد در مراکز دولتی و ۱۹۹ مورد در مراکز غیر دولتی بود”.

بیات‌نژاد افزود: “علاوه بر این تا آذرماه ۴۵۶ کودک نیز در خانواده‌ها، تحت پوشش امداد ماهیانه بهزیستی قرار داشتند”.

وی در ادامه به تعداد مراکز بهزیستی برای خدمات‌دهی به این کودکان اشاره و اعلام کرد: “در استان البرز چهار مرکز دولتی و ۱۷ مرکز غیر دولتی وجود دارد”.

مدیرکل بهزیستی استان البرز در خصوص واگذاری کودکان تحت پوشش و خانواده‌های متقاضی نیز اظهار کرد: “از ابتدای سال ۹۶ تا آذر ماه ۴۰ کودک به عنوان فرزندخوانده به خانواده‌های متقاضی سپرده شد”.

وی افزود: “در این مدت با فراهم شدن زمینه بازگشت، ۴۰ کودک ترخیص و به خانواده خود بازگشتند؛ علاوه بر این تعداد ۱۳کودک نیز به امین موقتی سپرده شد”.

بیات‌نژاد در ادامه به وضعیت کودکان بدسرپرست اشاره و خاطرنشان کرد: “در این مدت تعداد ۷۶ کودک بدسرپرست از طریق مجاری قانونی به بهزیستی واگذار شده که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال ۹۵، ۲۲ مورد افزایش داشته است”.

این مسئول در خصوص کودکان رها شده نیز گفت: “در ۹ ماهه سال جاری ۳۶ کودک رها شده به بهزیستی تحویل داده شد، این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۳۴ مورد بود”.

وی تصریح کرد: این افزایش آمار نشان می‌دهد که وضعیت ناهنجاری‌های اجتماعی نسبت به سال گذشته بهبود نیافته و وضعیت بدتر شده است.

بیات‌نژاد با بیان اینکه تعداد کودکان بیماری که توسط بهزیستی پذیرش شده است از ۱۹ مورد در ۹ ماهه سال ۹۵ به ۴۱ مورد در مدت مشابه امسال افزایش یافته است گفت: “تعداد کودکانی که توسط بهزیستی از مادران معتاد گرفته شده است نیز از ۶۴ مورد در ۹ ماهه سال ۹۵ به ۹۶ مورد در مدت مشابه امسال افزایش داشته است”.

وی افزود: “تعداد کودکان ارجاعی به بهزیستی از طریق اورژانس اجتماعی نیز از ۴۷ مورد در سال ۹۵ به ۴۹ مورد در ۹ ماهه سال ۹۶ افزایش یافته است”.

بیات‌نژاد در پایان تصریح کرد: “این وضعیت نشان می‌دهد که دولت باید در حوزه اجتماعی و برای ساماندهی ناهنجاری‌ها اهتمام بیشتری به خرج دهد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید