خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  عدم رسیدگی پزشکی به یک زندانی در زاهدان

عدم رسیدگی پزشکی به یک زندانی در زاهدان

خبرگزاری هرانا – احمدحسین براهویی، زندانی محبوس در زندان مرکزی زاهدان، علیرغم وضعیت حاد پزشکی به بیمارستان اعزام نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، احمدحسین براهویی، زندانی محبوس در زندان مرکزی زاهدان، علیرغم وضعیت حاد پزشکی و ورم حاد کیسه بیضه مورد رسیدگی پزشکی قرار نگرفته و با وجود درخواست‌های مکرر همچنان به بیمارستان اعزام نشده است.

احمدحسین براهویی، زندانی ۱۹ ساله که به اتهام “سرقت مسلحانه” بیش از ۳۰ ماه است که در بند یک زندان مرکزی زاهدان سر می‌برد.

آقای براهویی پیش از ۱۷ سالگی بازداشت و در دادگاه به ۱۲ سال حبس تعزیری محکوم شد.

هرانا پیش‌تر گزارشی از وضعیت محمدجان عزیزی دیگر زندانی محبوس در این زندان که با گذشت شش ماه از زمان دستگیری و علیرغم مشکلات پزشکی و از کارافتادگی دست به زندان منتقل نمی‌شود منتشر کرده بود.

هرانا بارها گزارش‌هایی از مشکلات و رفتارهای سلیقه‌ای مسئولان زندان و مأموران نهادهای امنیتی زاهدان منتشر کرده بود؛ بسیاری از زندانیان بلوچ و سنی مذهب در این زندان نگهداری می‌شوند.

در این زندان، زندانیان از حداقل زیرساخت‌های یک زندان محروم هستند. گزارش‌های متعددی از فوت زندانیان در سایه‌ی عدم رسیدگی پزشکی در این زندان منتشر شده است.

هرانا پیش از این نیز در تاریخ ۱۱ اسفندماه سال جاری از خودکشی یک زندانی با خوردن تیغ اصلاح در این زندان خبر داده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید