خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها, کارگران  >  رییس کل دادگستری خوزستان: علت بازداشت کارگران فولاد اهواز، تجمعات است

رییس کل دادگستری خوزستان: علت بازداشت کارگران فولاد اهواز، تجمعات است

خبرگزاری هرانا – فرهاد افشارنیا رییس کل دادگستری خوزستان علت بازداشت تعدادی از کارگران گروه ملی فولاد ایران را تجمعات آنها عنوان کرد و گفت که بازداشت کارگران گروه ملی فولاد ایران با دستور دادستانی و توسط نیروی انتظامی انجام شده است. این مقام قضایی مخالفت خود را با ادامه روند اعتراضی کارگران ابراز کرد. گفتنی است که اطلاعات نیروی انتظامی، با در دست داشتن لیستی از کارگران معترض گروه ملی فولاد اهواز به درب منازل آنان مراجعه و اقدام به بازداشت‌های گسترده‌ی آنها کرده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، این بازداشت‌های شبانه در مقابل چشمان خانواده‌های کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در حالی رخ می‌دهد که به دنبال پرداخت حقوق آذرماه کارگران در روز چهارشنبه، نیمه‌های شب همان روز هیئتی ده نفره وارد شرکت شده و اعلام کرده بودند برای بازدید و بررسی اعتراضات کارگران و توقف تولید از طرف وزرای “کار” و “صنعت، معدن و تجارت” آمده‌اند که با اعتراض و سوال کارگران حاضر در شیفت شب مبنی بر اینکه اگر با هدف بررسی اعتصاب و دلایل توقف تولید آمده‌اید چرا نیمه شب را برای این کار انتخاب کرده‌اید، مواجه شدند.

بیش از ۱۰ نفر از کارگران معترض گروه ملی صنعتی فولاد اهواز توسط اطلاعات نیروی انتظامی بازداشت شده اند، تاکنون اسامی ۹ نفر از کارگران بازداشت شده به نام‌های “فرهاد اکبریان”، “مرتضی اکبریان”، “میثم علی قنواتی”، “امین مؤمن پور”، “حسین نیسی”، “باقر دلفی”، “تقی حسن زاده”، “هادی عفراوی” و “مهدی عادل زاده” مشخص شده است.

فرهاد افشارنیا (رییس کل دادگستری خوزستان) به رسانه‌ها گفته است: “علت بازداشت تعدادی از کارگران گروه ملی فولاد اهواز تجمعات غیرقانونی و بدون مجوز آنان است”.

به گفته وی؛ کارگران گروه ملی فولاد ایران برای پیگیری مطالبات مزدی خود دست به اعتراض می‌زنند و اخیرا تعدادی از این تجمعات در مقابل ساختمان استانداری خوزستان و محل برگزاری نماز جمعه اهواز برگزار شده است.

افشارنیا با بیان اینکه طبق آخرین اخبار بدست آمده، طی چند ماه گذشته بخشی از مطالبات معوقه آنان پرداخت شده است، افزود: “کارکنان و کارگران گروه ملی فولاد ایران به خوبی اطلاع دارند که این شرکت به نوعی ورشکسته شده و دستگاه‌های مختلف دولتی، بانک‌ها و بخش خصوصی از این شرکت طلبکار هستند”.

رییس کل دادگستری خوزستان با بیان اینکه در حال حاضر بخش خصوصی مسئولیت این واحد صنعتی را برعهده گرفته است، افزود: “از کارگران گروه ملی فولاد ایران درخواست داریم با سرمایه‌گذار جدید این کارخانه همکاری لازم را داشته باشند”.

این مقام قضایی تصریح کرد: “نیت کارگران گروه ملی فولاد ایران از تجمع رساندن مشکلاتشان به گوش مسئولان است. اکنون این اتفاق رخ داده، ادامه روند اعتراضی کارگران به صلاح نیست و ممکن است این تجمعات مورد سوءاستفاده قرار بگیرد”.

رییس کل دادگستری خوزستان اظهار داشت: “بازداشت کارگران گروه ملی فولاد ایران با دستور دادستانی و توسط نیروی انتظامی انجام شده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید