خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶, 12th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۱۲/۰۷ ساعت ۰:۲۷:۱۳

    خانه  > سایر گروهها, گزارش تصویری  >  اسیدپاش به انسانیت اسید می‌پاشد؛ برپایی نمایشگاه با موضوع اسیدپاشی / تصاویر

اسیدپاش به انسانیت اسید می‌پاشد؛ برپایی نمایشگاه با موضوع اسیدپاشی / تصاویر

خبرگزاری هرانا – هنرمند قربانی اسیدپاشی درباره نمایشگاه «هویت» گفت “بخش اصلی که نام نمایشگاه هم وامدار آن است، بیانگر هویت از دست رفته بچه‌های قربانی اسیدپاشی و هویت جدیدی است که پس از این اتفاق تلخ به دست می‌آوردند”. نمایشگاه آثار چوبی ۱۰ هنرمند با عنوان «هویت» عصر جمعه (۴ اسفندماه) در نگارخانه آشیانه مهر افتتاح شد. این نمایشگاه به همت انجمن حمایت از قربانیان اسیدپاشی برپا شده و بخشی از فروش آن قربانیان اسیدپاشی تعلق می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، محسن مرتضوی، مرتضی موحدی، حسین مردانی، امیر سلیمی، پروین خالقی، زهرا خدام، مهناز علیجانی‌ها، فهیمه زین‌الدینی، بهاره نظری و ملیکا مرتضوی آثار خود را در این نمایشگاه ارائه داده‌اند.

مرتضوی که نمایشگاه‌گردانی این مجموعه را هم بر عهده دارد، درباره آن به خبرنگار فارس گفت: “خودم هم قربانی اسیدپاشی هستم و نمایشگاه گروهی «هویت» را در حمایت از قربانیان اسیدپاشی با کمک ۹ تن دیگر از دوستان و همکارانم برپا کرده‌ایم”.

وی ادامه داد: “نمایشگاه دو بخش را شامل می‌شود؛ بخش اصلی که نام نمایشگاه هم وامدار آن است، بیانگر هویت از دست رفته بچه‌های قربانی اسیدپاشی و هویت جدیدی است که پس از این اتفاق تلخ به دست می‌آوردند. در این بخش، ۳۰ اثر از میان یکصد اثر برگزیده شده و به نمایش در آمده‌اند. قیمت آثار بخش هویت، ۴۰۰ هزار تومان است و ابعاد ۳۰ در ۴۰ و ۴۰ در ۶۰ سانتی‌متر را شامل می‌شود”.

این هنرمند ادامه داد: “بخش دوم نمایشگاه، به نوعی بخش کارآفرینی است و آثاری را شامل می‌شود که از ۲۰ هزار تومان تا ۸ میلیون تومان قیمت دارند. در مجموع بالغ بر ۵۰ اثر در نمایشگاه به نمایش درآمده است و بخشی از فروش کلی آثار به انجمن حمایت از قربانیان اسیدپاشی اهدا می‌شود”.

مرتضوی درباره جزئیات آثار عرضه‌شده در نمایشگاه گفت: “همه آثار چوبی هستند و در بخش هویت، مستقیماً با موضوع اسیدپاشی ارتباط دارند. اسیدپاش به انسانیت یک انسان اسید می‌پاشد و نمایشگاه «هویت»،‌ روی این موضوع خیلی کار کرده است”.

نمایشگاه‌گردان «هویت» درباره اهداف برگزاری این نمایشگاه اظهار داشت: “تلاش داریم شوق زندگی در قربانیان اسیدپاشی زیاد شود،‌ بیایند با انجمن آشنا شوند و به عضویت آن درآیند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید