خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  زخمی شدن محیط‌بان میانه‌ای توسط یک شکارچی

زخمی شدن محیط‌بان میانه‌ای توسط یک شکارچی

خبرگزاری هرانا – شب گذشته، محیط‌بان منطقه شکار ممنوع بخش کاغذکنان شهرستان میانه حین انجام ماموریت کنترل این منطقه ممنوعه با یک شکارچی متخلف مواجه و از ناحیه پا براثر اصابت گلوله ساچمه ای این شکارچی مجروح شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، محمد قربانی، محیط‌بان منطقه شکار ممنوع بخش کاغذکنان شهرستان میانه روز یکشنبه ۶ اسفند ماه توسط شکارچی متخلف مجروح شد.

داوود قاسم زاده روز یکشنبه گفت: “این محیط بان شب گذشته حین انجام ماموریت کنترل این منطقه ممنوعه با یک شکارچی متخلف مواجه و از ناحیه پا براثر اصابت گلوله ساچمه ای این شکارچی مجروح شد”.

وی اظهار کرد: “شکارچی متخلف پس از شلیک به سوی محیط بان این منطقه، فرار کرد”.

وی با اشاره به شناسایی شکارچی متخلف، گفت: “رهگیری و عملیات دستگیری وی توسط نیروهای یگان حفاظت در حال انجام است”.

منطقه حفاظت شده کاغذکنان با مساحت ۵۰۶۲۴ هکتار در بخش کاغذکنان، در جنوب شهرستان میانه قرار داشته و در سال ۱۳۹۰ از وضعیت شکار ممنوع به منطقه حفاظت شده ارتقا یافته است.

از مهمترین گونه های پرندگان بومی منطقه حفاظت شده کاغذکنان می توان به پرندگان از راسته شاهین سانان و از تیره قوشیان شامل عقاب طلایی، کورکور، کرکس، سارگپه، سنقرگندم زار، از تیره شاهینیان دلیجه، لیلریا، بحری و بالابان، از راسته ماکیان و تیره ماکیان کبک معمولی و چیل، تیهو و بلدرچین اشاره کرد.

حواصیل خاکستری و ارغوانی، حاجی لک لک، چنگر، آبچیلک پاسرخ و آوازخوان، ماهی خورک کوچک و چلچله رودخانه ای از دیگر پرندگان خشکزی و آبزی هستند.

شهرستان میانه در ۱۸۰ کیلومتری شرق تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید