خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶, 14th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۱۲/۰۴ ساعت ۲۱:۰۰:۳۶

    خانه  > اندیشه و بیان, بهداشت و محیط زیست  >  بازداشت سه فعال محیط زیستی عضو “موسسه حافظان طبیعت لاوردین”

بازداشت سه فعال محیط زیستی عضو “موسسه حافظان طبیعت لاوردین”

خبرگزاری هرانا – گزارش‌ها حاکی از آن است که مقام‌های امنیتی ایران در سکوت کامل خبری، سه فعال محیط زیستی دیگر وابسته به “موسسه حافظان طبیعت لاوردین” را در روزهای پایانی بهمن ماه در بندر لنگه از توابع استان هرمزگان بازداشت کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تابناک، سه فعال محیط زیستی دیگر از اعضای “موسسه حافظان طبیعت لاوردین” توسط یک نهاد امنیتی که به نظر می آید سپاه پاسداران باشد، در اواخر بهمن ماه در بندر لنگه بازداشت شده‌اند، اطلاعی از دلیل بازداشت و محل نگهداری این فعالان محیط زیست در دست نیست”

اطلاعات قابل بررسی نشان می دهد موسسه لاوردین با موسسه حیات وحش پارسیان که به تازگی ۷ تن از اعضای آن توسط سپاه پاسداران بازداشت شدند، برنامه‌های مشترک محیط زیستی داشته از نمونه این برنامه‌ها ساخت آبشخور و رصد کل‌ و بزهای کوهی بوده است.

 وب سایت “موسسه حافظان طبیعت لاوردین” نیز با توجه به حذف اطلاعات تماس و بسیاری از مطالب منتشره قبلی عملا از فعالیت بازمانده است.

خبر بازداشت این سه نفر که تابناک بدون ذکر هویت تصاویری از آنان منتشر کرده است، پس از بازداشت هفت فعال محیط زیستی دیگر منتشر می شود.

کاووس سیدامامی، استاد دانشگاه امام صادق، یکی از آن هفت نفر بود که در شرایط مشکوکی در زندان درگذشت.

مقام‌های امنیتی و قضایی می‌گویند او خودکشی کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید