خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶, 12th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۱۲/۰۳ ساعت ۰:۳۱:۲۴

    خانه  > اعدام  >  بخشش دو محکوم به مرگ با رضایت اولیای دم؛ صدور حکم اعدام برای یک متهم در تهران

بخشش دو محکوم به مرگ با رضایت اولیای دم؛ صدور حکم اعدام برای یک متهم در تهران

خبرگزاری هرانا – دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بندر ترکمن گفت “حکم اعدامی که هشتم اسفند در نوبت اجرا بود با بخشش اولیای دم لغو شد”. همچنین جوان فیروزآبادی که دریک قدمی چوبه دار بود با رضایت خانواده مقتول از اعدام رهایی یافت، مادر مقتول از متهم خواست یک مجموعه فرهنگی و دارالقران برای آموزش و پرورش شهرستان فیروزآباد به نام مقتول بسازد. متهم نیز با پذیرفتن این شرط ۶۰۰ میلیون تومان برای ساخت این مجموعه فرهنگی هزینه کرد. در خبری دیگر یک متهم که متهم است با شلیک گلوله مأمور پلیس را به قتل رسانده بود، پس‌از محاکمه و با حکم قضات شعبه هفتم دادگاه کیفری استان تهران به اعدام محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان ۰۱ اسفند ۱۳۹۶، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بندر ترکمن گفت “حکم اعدامی که هشتم اسفند در نوبت اجرا بود با بخشش اولیای دم لغو شد”.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بندر ترکمن گفت: “جوان ۲۵ ساله محکوم به اعدام با بخشش اولیای دم از اعدام رهایی یافت”.

علیرضا مزیدی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بندر ترکمن در رابطه با بخشش یک محکوم به اعدام توضیح داد: “محکوم به اعدام سال ۹۲ در حالی که فقط ۲۱ سال سن داشت در یک دعوا با چاقو سبب مرگ یک جوان ۲۴ ساله شد”.

وی اظهار کرد: “قاضی پرونده پس از اقرار متهم و به درخواست اولیای دم، حکم اعدام صادر کرد”.

مزیدی ادامه داد: “پس از تایید رای قاضی در دیوان عالی کشور و استیذان (اجازه صدور اجرای حکم اعدام از سوی رئیس قوه قضاییه)، حکم اعدام برای هشتم اسفند در نوبت اجرا بود که با پادرمیانی دادستان و مدیردفتر واحد اجرای احکام این شهرستان، اولیای دم قاتل را بخشیدند”.

این سومین محکوم به اعدام در شهرستان بندرترکمن است که با بخشش اولیای دم امسال بخشیده شد.

شرط خانواده مقتول برای بخشش قاتل در فیروزآباد

به گزارش رکنا مورخ ۱۳۹۶/۱۲/۰۲، تمام شرایط برای اجرای حکم آماده بود، جوان فیروزآبادی دریک قدمی چوبه دار با رضایت خانواده مقتول از اعدام رهایی یافت، خانواده مقتول یک شرط گذاشتند تا این جوان زندگی دوباره یابد.

متهم در درگیری با شهاب الدین عشقی (مقتول) را به قتل رساند و راهی زندان شد.

۱۰ سال از این ماجرا گذشت و متهم در یک قدمی چوبه دار بود که خانواده مقتول در لحظات آخر که طناب را به گردن قاتل انداخته بودند، تصمیمی غیرمنتظره گرفتند.

مادر مقتول شرطی برای بخشش قاتل فرزندش گذاشت، او از قاتل خواست یک مجموعه فرهنگی و دارالقران برای آموزش و پرورش شهرستان فیروزآباد به نام فرزندش شهاب الدین عشقی بسازد. قاتل نیز با پذیرفتن این شرط ۶۰۰ میلیون تومان برای ساخت این مجموعه فرهنگی هزینه کرد تا تولدی دوباره یابد.

رئیس دادگستری شهرستان فیروزآباد با اعلام این خبرگفت: “با تلاش و رضایت اولیای دم مقتول، قاتل در چند قدمی اجرای حکم بخشیده شد و این مجموعه فرهنگی چندی قبل همزمان با دهه مبارک فجر در شهرستان فیروزاباد افتتاح و به بهره برداری رسید”.

عامل یک قتل با حکم دادگاه به اعدام محکوم شد

به گزارش ایران مورخ ۱۳۹۶/۱۲/۰۲، یک متهم مسلح که با شلیک هفت گلوله، مأمورپلیس را به قتل رسانده بود، پس‌از محاکمه و با حکم قضات شعبه هفتم دادگاه کیفری استان تهران به اعدام محکوم شد.

دراین ماجرا که سال ۹۴ رخ داد، یکی ازمأموران پلیس به نام ستوان یکم میثم ملایی- ۲۹ساله- هنگام عملیات دستگیری دو قاچاقچی مواد مخدر درشهرستان پاکدشت هدف قرارگرفت.

مأموران که پس از ردیابی‌های اطلاعاتی موفق به شناسایی یک مرکز تولید و توزیع موادمخدرشده بودند برای دستگیری تبهکاران وارد محل مورد نظرشدند که یکی ازتبهکاران به سوی آنها آتش گشود.

او با شلیک هفت گلوله، یکی از افسران پلیس را دردم به قتل رساند اما در ادامه عملیات، متهم مسلح و یکی از دوستانش دستگیرشدند.

چند روزقبل عامل اصلی جنایت و متهم دیگر پرونده، از زندان به‌ دادگاه کیفری استان تهران منتقل شدند و پای میز محاکمه ایستادند.

در ابتدای جلسه پدرومادر ملایی (مقتول) خواستار اعدام عامل قتل فرزندشان شدند.

سپس متهم ردیف اول پای میز محاکمه ایستاد ودرحالی که اتهامش را قبول داشت، گفت: «آن‌روز وقتی ناگهان مأموران را دیدم بشدت ترسیده بودم و دست به اسلحه شدم، اما حالا پشیمانم و درخواست بخشش دارم. در ادامه دیگر متهم پرونده گفت: شب بود که فریبرز از من مشروب خواست. تازه رسیده بودم که ناگهان صدای در آمد اما همین‌که در را باز کردم ناگهان چند مأمور وارد شدند که فریبرز همه را به رگبار بست، اما من هیچ نقشی در قتل نداشتم…»

پس‌از آخرین دفاعیات متهمان، قضات وارد شور شده و متهم ردیف اول را به اعدام محکوم کردند.

درعین حال قرارشد سایر اتهامات دو متهم، ازجمله تولید و توزیع مواد مخدر و خرید و فروش مشروبات الکلی در دادگاه انقلاب رسیدگی شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید