خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶, 12th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۱۱/۲۶ ساعت ۱:۲۹:۰۰

    خانه  > سایر گروهها, کودکان  >  پرونده قتل حدیث کوچولو به «قسامه» رسید

پرونده قتل حدیث کوچولو به «قسامه» رسید

خبرگزاری هرانا – رسیدگی به پرونده قتل مرموز «حدیث» کوچولو، دختر ۸ ساله‌ای که جسد سوخته‌اش درمنطقه لواسانات پیدا شده بود صبح دیروز درحالی در شعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران برگزارشد که اولیای دم از قضات فرصت سه ماهه‌ای خواستند تا ۵۰ شاهد را برای ادای سوگند به دادگاه بیاورند تا ثابت کنند متهم دستگیر شده قاتل فرزندشان است. این در حالی است که تنها متهم پرونده در جلسه محاکمه، خود را بیگناه دانست. بر اساس این تصمیم اگر اولیای‌دم نتوانند ۵٠ نفر از اقوام نسبی خود را به دادگاه معرفی کنند که حاضر باشند قسم یاد کنند متهم عامل قتل است، آن وقت متهم باید ۵٠ بار قسم بخورد که مرتکب قتل نشده‌ است و در این صورت تبرئه می‌شود. اما اگر ۵٠ فامیل نسبی مقتول قسم بخورند که متهم قاتل است، متهم به اعدام محکوم می‌شود. قسامه یکی از ضعیف ترین راههای اثبات قتل و جراحات و صدمات بر اعضاء بدن است که با وجود لوث (عبارت از ظن قاضی به راستگویی مدعی است) قابل اجرا است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایران، دختر دانش‌آموز روز نهم اسفند سال ۹۱ در نزدیکی مدرسه‌اش واقع در منطقه لواسان ربوده شد و خواهر ۱۲ ساله او که متوجه ناپدید شدن خواهرش شده بود بلافاصله موضوع را به خانواده‌اش اطلاع داد.

همان موقع نیز جست‌وجوها برای یافتن «حدیث» آغاز شد.

سرانجام روز بعد و در جریان جست‌وجوهای پلیس و مردم، جسد سوخته دختربچه در پنج کیلومتری مدرسه‌اش پیدا شد.

خواهر حدیث که زمان حادثه همراه وی بود به تیم جنایی گفت: «من و حدیث با هم به مدرسه رفته بودیم ولی حدود ساعت ۹ متوجه شدم خواهرم ضعف دارد. پس برای خرید خوراکی از مدرسه خارج شدیم. اما وقتی به خیابان رسیدیم از حدیث خواستم همانجا بایستد تا من به‌مغازه آن‌طرف خیابان بروم و برگردم. بعد هم به مغازه رفتم و با کیک و آبمیوه برگشتم. ولی در کمال تعجب متوجه شدم اثری از خواهرم نیست. ابتدا فکر کردم او به مدرسه برگشته است که خودم را با عجله به آنجا رساندم اما خواهرم را ندیدم.»

در حالی که تحقیقات کارشناسان پزشکی قانونی حاکی از شکنجه دختر خردسال قبل از قتل بود، کارآگاهان در نخستین فرضیه احتمال دادند دخترک به دست افراد معتادی که در آن حوالی بوده‌اند ربوده شده و به قتل رسیده است.

بدین‌ترتیب با توجه به اظهارات یکی از همسایه‌ها که گفته بود حدیث را صبح روز حادثه در حال سوار شدن به یک خودروی پراید سفید رنگ دیده است، راننده پراید به‌عنوان تنها مظنون به ارتکاب جنایت دستگیرشد اما ربودن و قتل دخترک را انکار کرد.

در جلسه محاکمه دیروزکه برای سومین بار برگزار شد، والدین حدیث، ناصر را قاتل دختر خردسال‌شان معرفی کردند و خواستار اشد مجازات او شدند.

سپس متهم به قضات جنایی گفت: «من کارگر ساختمانی هستم و متأسفانه عمویم که معتاد به‌مواد مخدر صنعتی است به‌خاطر اختلاف و خصومت شخصی، مرا به‌عنوان قاتل دختر بچه معرفی کرده است. در حالی که قسم می‌خورم بی‌گناه هستم و حتی زمانی که از این ماجرا اطلاع یافتم بشدت متأثر شدم.» و…پس ازپایان اظهارات متهم و در پایان جلسه، قاضی قربانزاده -رئیس دادگاه- با توجه به اینکه هیچ مدرک محکمه پسندی علیه متهم وجود ندارد فرصت سه ماهه‌ای به‌اولیای دم داد تا برای مراسم قسامه ۵۰شاهد بیاورند و سوگند یاد کنند او قاتل است تا معمای این قتل از این طریق گره گشایی شود.

اگر تا این مدت اولیای دم نتوانند ۵۰شاهد را بیاورند، متهم خودش ۵۰بار قسم مبنی بربی‌گناهی‌اش یاد خواهد که دراین صورت تبرئه خواهد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید