خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  ابلاغ حکم ۶ سال حبس به دو شهروند سنندجی / اسناد

ابلاغ حکم ۶ سال حبس به دو شهروند سنندجی / اسناد

خبرگزاری هرانا – شعبه اول دادگاه انقلاب شهرستان سنندج دو تن از فعالان سیاسی به نام های شهرام فرهادی و محمد نعیم محمدپور را از بابت اتهاماتی از جمله “عضویت در گروه معاند نظام، فعالیت تبلیغی به نفع گروه های معاند و اجتماع و تبانی” به ترتیب به ۴ و ۲ سال حبس تعزیری محکوم کرد. این حکم در روزهای اخیر به افراد مورد اشاره ابلاغ شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شهرام فرهادی و محمد نعیم محمدپور دو شهرند کرد اهل سنندج توسط شعبه اول دادگاه انقلاب سنندجب بابت اتهاماتی از جمله عضویت در گروه معاند نظام، فعالیت تبلیغی به نفع گروه های معاند و اجتماع و تبانی مجموعا به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

شعبه اول دادگاه انقلاب شهرستان سنندج آقای شهرام فرهادی، فرزند عباس ۲۷ ساله را به چهار سال و آقای محمد نعیم محمدپور فرزند عبدالکریم، ۴۵ ساله را به تحمل دو سال حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت قبلی محکوم کرد.

محمد نعیم محمدپور از ساکنین روستای حسین آباد سنندج بدلیل ناراحتی قلبی و مشکلات پزشکی در تاریخ ۳۰ آذرماه سال جاری با تودیع وثیقه یک صد و پنجاه میلیون تومانی از زندان آزاد شده بود. 

شهرام فرهادی، هم پرونده او نیز روز ۲۰ دیماه سال جاری، بعد از نزدیک به دوماه بازداشت، به قید وثیقه آزاد شد.

مصداق اصلی اتهامات وارده به این شهروندان بنا بر گزارش اداره اطلاعات سنندج و اطلاعات سپاه حمایت از گروه های “معاند نظام” از طریق تهیه آذوقه و کمک مالی عنوان شده است.

رای صادره از شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج در مدت بیست روز قابل تجدید نظر خواهی در دادگاه تجدید نظر استان کردستان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید