خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  صدور حکم صد ضربه شلاق برای یک متهم

صدور حکم صد ضربه شلاق برای یک متهم

خبرگزاری هرانا – شعبه دوازدهم دادگاه کیفری یک استان تهران مردی را که متهم به “سرقت و آزار یک زن جوان” بود به صد ضربه شلاق و یک سال تبعید محکوم کرد. کنوانسیون بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات‌های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از جام جم، مرد جوان که در فضای مجازی خودش را مدیر شرکت واردات معرفی کرده و از این طریق زن جوان را به دام انداخته بود، دیروز با حکم قضایی به شلاق و تبعید محکوم شد.

۲۵ مرداد امسال زنی جوان به نام پرنیان به پلیس آگاهی رفت و از مرد جوانی که وی را آزار داده بود، شکایت کرد.

زن جوان گفت: “بتازگی از همسرم جدا شده ام و در فضای مجازی به دنبال کاری مناسب می گشتم تا بتوانم مخارج زندگی ام را تامین کنم”.

وی ادامه داد: “از طریق تلگرام با مردی ۳۵ ساله به نام افشین آشنا شدم که می گفت صاحب شرکتی است که در زمینه واردات تجهیزات پزشکی فعالیت می کند و کارمندانش را به سفرهای خارج از ایران می فرستد”.

وقتی شرایط زندگی ام را برای او گفتم به من پیشنهاد کار داد و از من خواست برای امضای قرارداد به شرکت او در شرق تهران بروم”.

وقتی به شرکت رفتم افشین مرا آزار داد و گوشی تلفن همراهم را سرقت کرد.

به دنبال شکایت این زن، تلاش برای ردیابی مرد جوان آغاز و یک ماه بعد وی بازداشت شد.

این مرد در بازجویی ها آزار زن جوان را انکار کرد و گفت پرنیان با میل خودش به شرکت آمده بود.

من کارمند شرکت هستم و در غیاب صاحب شرکت به دروغ به زن جوان گفته بودم مدیر شرکت هستم.

این مرد دیروز در شعبه دوازدهم دادگاه کیفری یک استان تهران پشت درهای بسته و غیرعلنی پای میز محاکمه ایستاد و با حکم قضایی به صد ضربه شلاق و یک سال تبعید محکوم شد.

لازم به ذکر است که کنوانسیون بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات‌های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید