خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

مرگ ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۲ کارگر کشته شدند. ایران در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا مورخ ۱۳۹۶/۱۱/۱۵، روابط عمومی حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی نیشابور از مرگ یک کارگر بر اثر ریزش آوار در یک معدن نمک خبر داده است.

این کارگر، که راننده لودر و ۲۰ساله داشت، دیروز هنگام کار برداشت در معدن، بر اثر ریزش آوار دچار سانحه شد.

آن گونه که به نقل از روابط عمومی فوریت های پزشکی گزارش کرده، معدن نمک یادشده، در ۴۰ کیلومتری جاده نیشابور – قوچان واقع شده است.

حادثه پیش از ظهر شنبه، رخ داد؛ راننده جوان لودر پیش از رسیدن نیروهای امداد از زیر آوار خارج شده بود ولی بر اثر شدت جراحات وارده جان باخته بود.

مرگ فجیع کارگر ساختمانی بین سقف و کابین

به گزارش رکنا مورخ ۱۳۹۶/۱۱/۱۵، کارگر ساختمانی به هنگام رنگ‌آمیزی کابین آسانسور بین سقف و کابین حبس شد و به طرز دلخراشی جان باخت.

ساعت ۹:۱۰ صبح امروز شاهدان طی تماس تلفنی با سامانه ۱۲۵ از بروز حادثه گرفتار شدن کارگر ساختمانی در آسانسور خبر داده و درخواست کمک فوری کردند که ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران بی‌درنگ آتش‌نشانان ایستگاه ۷۲ را به محل حادثه در خیابان گلبرگ شرقی، بعد از میدان نبوت اعزام کرد.

مرتضی بهروز؛ مدیر منطقه ۶ عملیات سازمان آتش‌نشانی تهران که در محل حادثه حضوریافته بود، درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: “در یک مجتمع مسکونی هفت طبقه بنابر اظهارات ساکنان این مجتمع، کارگری در بالای کابین در حال زدن ضدزنگ به قسمت بیرونی کابین آسانسور بود که ناگهان آسانسور به حرکت درآمد و در بالاترین قسمت چاله آسانسور در حالیکه این شخص به شدت در بین کابین و سقف بتونی چاله آسانسور فشرده شده بود، از حرکت بازایستاد”.

وی ادامه داد: “آتش‌نشانان در آغاز عملیات بلافاصله با رعایت کامل موارد ایمنی، مسیری را برای دستیابی به این فرد باز کرده و سپس در حضور متخصص شرکت سرویس آسانسور، این کارگر را بیرون آورده و در اختیار امدادگران اورژانس قرار دادند”.

بهروز با اعلام اینکه علت بروز این حادثه مرگبار از سوی کارشناسان در حال بررسی است، تصریح کرد: “امدادگران اورژانس پس از انجام معاینات اولیه، فوت این کارگر سی ساله افغانستانی را تائید کردند”.

بنابر اعلام پایگاه خبری ۱۲۵؛ جسد این شخص جهت انتقال به پزشکی قانونی تحویل عوامل انتظامی منطقه شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید