خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۶, 17th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۱۱/۱۲ ساعت ۲۱:۲۱:۰۳

    خانه  > سایر گروهها  >  دستگیری ۲۹ نفر از مشارکت کنندگان در موج جدید اعتراض به حجاب اجباری

دستگیری ۲۹ نفر از مشارکت کنندگان در موج جدید اعتراض به حجاب اجباری

خبرگزاری هرانا – به ادعای پلیس تهران “کشف حجاب توسط برخی افراد موجب برهم زدن نظم اجتماعی شده که با دستگیری عوامل آن توسط پلیس خاتمه داده شد”، بر این اساس، مرکزاطلاع‌رسانی پلیس تهران بزرگ از دستگیری ۲۹ نفر از معترضان به حجاب اجباری و تحویل آنها به مراجع قضایی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از آنا، مرکزاطلاع رسانی پلیس تهران بزرگ اعلام کرد: «ماموران انتظامی که وظیفه حفظ و ارتقای امنیت اجتماعی را عهده دار هستند ضمن اشراف کلی به محیط و آشناسازی معدود افراد ناآگاه و فریب خورده جوان، ۲۹ نفر از برهم زنندگان امنیت اجتماعی شهروندان را دستگیر و به مراجع قضایی تحویل دادند.»

این موضوع در حالی اعلام شده است که طی روزهای گذشته، در برخی نقاط شهر، دختران یا پسرانی با برداشتن روسری و گرفتن آن در نوک یک چوب، در اعتراض به حجاب اجباری اقدام به کشف حجاب کردند.

جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران، این افراد را تهدید کرده و اقدام آنان را «تجاهر به گناه» و «جرم» و قابل مجازات دانسته است. از سوی دیگر منتظری، دادستان کل کشور، حرکت این عده را “بچه‌گانه” توصیف کرده بود که در نتیجه تحریک برخی عوامل خارجی و داخلی اقدام به این کار کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید