خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶, 23rd of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۱۱/۰۴ ساعت ۰:۳۳:۰۱

    خانه  > سایر گروهها  >  صدور حکم شلاق و تبعید برای یک متهم

صدور حکم شلاق و تبعید برای یک متهم

خبرگزاری هرانا – پسر جوانی که متهم به آزار جنسی است، به یک سال تبعید و صد ضربه شلاق محکوم شد. کنوانسیون بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات‌های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شرق، شهریور سال جاری، دختر جوانی به ماموران مراجعه کرد و گفت پسری که در شبکه مجازی با او آشنا شده، او را مورد آزارواذیت قرار داده و سپس متواری شده است.

زمانی که ماموران تحقیقات خود را دراین باره آغاز کردند، با ردیابی تلفن همراه پسر جوان او را شناسایی و بازداشت کردند و متهم برای انجام بازجویی به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

او در بازجویی ها تعرض به دختر جوان را رد کرد و مدعی شد او نیز به این رابطه راضی بود. متهم گفت: “این دختر به من گفته بود پدر و مادر ندارد و تنها زندگی می کند و من هم برای اینکه او از تنهایی و بی کسی بیرون بیاید با او رابطه داشتم، بعد از مدتی من را به خانه اش دعوت کرد و با هم رابطه داشتیم؛ وقتی رابطه ام را با او قطع کردم از من شکایت کرد”.

با توجه به اینکه پزشکی قانونی نیز تایید کرده بود دختر جوان مورد آزار قرار گرفته است، پرونده تکمیل و برای رسیدگی آماده شد. در جلسه رسیدگی ابتدا دختر جوان در جایگاه قرار گرفت؛ او یک بار دیگر شکایتش را مطرح کرد و گفت: “من در شهرستانی در جنوب کشور زندگی می کردم و تنها بودم”.

پدرومادرم فوت کرده بودند و از آنجایی که من ازدواج هم نکرده بودم، کسی کنارم نبود. در اینستاگرام با پسری جوان آشنا شدم. او دانشجوی مهندسی بود، به من گفت اگر به تهران بیایم و با هم ارتباط بیشتری داشته باشیم با من ازدواج می کند من هم که کسی را نداشتم که به خاطرش در شهرستان بمانم، به تهران آمدم؛ با هم قرار گذاشتیم. راستش همان اول وقتی او را دیدم پشیمان شدم چون با عکس هایی که در اینستاگرام داشت خیلی فرق می کرد و من نمی خواستم به این رابطه ادامه دهم تا اینکه یک روز به من گفت می خواهد مرا ببیند. آدرس خانه ام را ندادم اما نمی دانم از کجا پیدا کرد و به خانه ام آمد و من را مورد آزار قرار داد و فرار کرد. بعد از آن چندبار با او تماس گرفتم دیگر تلفنش را جواب نداد و من هم شکایت کردم.

بعد از گفته های دختر جوان، متهم در جایگاه حاضر شد. او اتهام تجاوز به عنف را رد کرد و گفت: “آدرس خانه را دختر جوان خودش به من داد وگرنه من چطوری می توانستم او را پیدا کنم. این دختر دروغ می گوید رابطه ما با رضایت خودش بود اما بعد از این رابطه چون من دیگر نمی خواستم با او دوست باشم و ارتباطی با هم داشته باشیم، شکایت کرد. من دانشجو بودم و می خواستم درس بخوانم، برای خودم زندگی و آینده درخشان متصور بودم و اگر با او ازدواج می کردم زندگی ام نابود می شد؛ چون این کار را نکردم او به من گفت که شکایت می کند و همین کار را هم کرد”.

بعد از دفاعیات متهم و وکیلی مدافع او، هیئت قضات برای صدور رای دادگاه وارد شور شدند؛ از آنجایی که ارتباط بین دختر و پسر جوان از قبل وجود داشت و دختر برای نزدیک بودن به پسر جوان به تهران آمده بود و با توجه به سایر مدارک به دست آمده که نشان می داد دختر خودش آدرس را در اختیار پسر جوان قرار داده، پسر جوان از تجاوز به عنف تبرئه شده و به یک سال تبعید و صد ضربه شلاق محکوم شد. او به این رای اعتراض کرد اما شعبه ۴٢ دیوان عالی کشور آن را تایید نکرده و اعتراض پسر جوان را رد کرد.

لازم به ذکر است که کنوانسیون بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات‌های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید