خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶, 12th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۱۱/۰۱ ساعت ۱۹:۴۷:۳۱

    خانه  > اندیشه و بیان  >  علیزاده‌طباطبایی: منتظر تعیین وقت برای رسیدگی به پرونده‌ محمدعلی طاهری هستیم

علیزاده‌طباطبایی: منتظر تعیین وقت برای رسیدگی به پرونده‌ محمدعلی طاهری هستیم

خبرگزاری هرانا – محمود علیزاده‌طباطبایی وکیل‌مدافع محمدعلی طاهری گفت که منتظرتعیین وقت از سوی دادگاه و اعلام آن به وکلا هستیم.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، محمود علیزاده‌طباطبایی پس از اینکه جلسه قبلی دادگاه (۲۴ دی ماه) برگزار نشد، موکل به زندان منتقل شد.

وی افزود: “منتظر هستیم وقت رسیدگی به وکلا ابلاغ شود که در صورت ابلاغ وقت رسیدگی، بتوانیم پرونده را مطالعه کنیم تا جلسه رسیدگی تشکیل شود”.

علیزاده‌طباطبایی با بیان اینکه قاضی اجازه حضور به وکلای این پرونده را در جلسه دادگاه مورخ ۲۴ دی‌ماه نداد، از این اقدام انتقاد کرد.

علیزاده‌طباطبایی ۲۴ دی‌ماه به ایسنا گفته بود: “جلسه دادگاه موکلم که قرار بود امروز (یکشنبه) برگزار شود، تشکیل نشد. موکلم به دادگاه آورده شد اما به دلیل اینکه دادگاه مرا به عنوان وکیل‌مدافع نپذیرفت و موکلم هم اعلام کرد که بدون حضور وکیل‌مدافع‌ در جلسه دادگاه حاضر نمی‌شود، جلسه دادگاه تشکیل نشد”.

وکیل‌مدافع طاهری پیش از این نیز به نقل از دادگاه مربوطه گفته بود که ما وکلایی را قبول می‌کنیم که مورد تایید رئیس قوه قضائیه باشند.

علیزاده طباطبایی ۲۱ آذرماه به ایسنا گفته بود: “پس از اینکه حکم صادره مبنی بر اعدام از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب، مجددا از سوی دیوان عالی کشور نقض شد، پرونده با نظر قضات دیوان برای رسیدگی مجدد به شعبه هم‌عرض – شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب – ارجاع شد”.

پیش‌تر علیزاده طباطبایی در تاریخ ۷ آبان ماه سال جاری در خصوص آخرین وضعیت پرونده محمدعلی طاهری به ایسنا گفته بود “حکم اعدام توسط دیوان عالی کشور نقض شد که البته به صورت رسمی به ما ابلاغ نشده است. پیش از این نیز گفته بودم که دیوان عالی کشور قضات اندیشمندی دارد و نمی‌تواند بدون استدلال و استناد قانونی حکم صادر کند و اگر حکم خلافی در دادگاه صادر شود در دیوان به صورت دقیق‌تر رسیدگی می‌شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید