خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  صدور حکم حبس تعلیقی برای یک متهم همزمان با آزادی شهروند دیگری

صدور حکم حبس تعلیقی برای یک متهم همزمان با آزادی شهروند دیگری

خبرگزاری هرانا – حکم بدوی سه ماه حبس مهدی دوستدار فعال ساکن اردبیل به ۲ سال حبس تعلیقی تغییر پیدا کرد. همزمان امیر ابراهیم‌لو دیگر فعال ساکن ارومیه که در بازی والیبال شهرداری ارومیه با تیم کاله آمل به اتهام اخلال در نظم و آسایش عمومی بازداشت شده بود، با تودیع وثیقه ۱۵ میلیون تومانی تا زمان برگزاری دادگاه آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مهدی دوستدار فعال  ساکن شهرستان اردبیل به ۲ سال حبس تعلیقی محکوم شد.

مهدی دوستدار که در تاریخ ۴ آبان‌ماه سال جاری بدلیل طرح مطالبات مدنی به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از حدود یک هفته از اتمام پروسه بازجویی بطور موقت آزاد شده بود.

شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری شهرستان اردبیل آقای دوستدار را به اتهام تبلیغ علیه نظام ابتدا به سه ماه حبس تعزیری و سپس بر اساس مواد ۴۰،۴۶،۵۴ حکم سه ماه حبس تعزیری وی را به دوسال حبس تعلیقی تغییر داد.

همچنین در خبری دیگر، امیر ابراهیم‌لو از فعالان شهر ارومیه که در جریان مسابقات لیگ برتر والبال بین دو تیم شهرداری ارومیه و کاله آمل به اتهام اخلال در نظم و آسایش عمومی توسط نیروی انتظامی بازداشت و به کلانتری ۱۴ منتقل شده بود، پس از گذشت ۲۴ ساعت و اتمام مراحل بازجویی و انتقال پرونده وی به دادسرای عمومی و انقلاب ارومیه، در تاریخ ۲۸ دی‌ماه سال جاری با تودیع وثیقه ۱۵ میلیون تومانی تا زمان برگزاری دادگاه آزاد شد.

این فعال ارومیه‌ای پیش‌تر به همراه ۲۰ تن از فعالین مدنی ترک (آذری) شهرستان ارومیه در پارک ایل‌لر باغی توسط نیرو های امنیتی بازاداشت شده بود، همچنین این شهروند در سال ۹۴ در حین بازی والیبال شهرداری ارومیه و بانک سرمایه در ورزشگاه ۶ هزارنفری این شهر نیز بازداشت شد هرچند در دادگاه از اتهامات مطروحه تبرئه شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید