خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶, 19th of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ساعت ۱:۱۹:۱۷

    خانه  > اعدام  >  آزادی دو زندانی محکوم به اعدام پس از حدود ۱۷ سال تحمل حبس

آزادی دو زندانی محکوم به اعدام پس از حدود ۱۷ سال تحمل حبس

خبرگزاری هرانا – زندانی محکوم به اعدام در زندان میانه پس از ۱۷ سال تحمل حبس با رضایت اولیای دم از زندان آزاد و به آغوش خانواده خود بازگشت. همچنین رئیس اداره زندان میاندوآب گفت که خانواده مرحوم’ کیومرث فضلیان’ پس از ۱۶ سال قاتل فرزندشان را که به اعدام محکوم شده بود، بخشیدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا ۲۵ دیماه ۱۳۹۶، زندانی محکوم به اعدام در زندان میانه پس از ۱۷ سال تحمل حبس با رضایت اولیای دم از زندان آزاد و به آغوش خانواده خود بازگشت.

دادستان عمومی و انقلاب میانه روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارکرد: “در راستای سیاست های قوه قضائیه و سازمان زندان ها و دستورالعمل های موجود مبنی بر کاهش جمعیت کیفری و اخذ رضایت از شاکیان اقدامات لازم در خصوص فراهم کردن زمینه اخذ رضایت از اولیای دم و آزادی زندانی محکوم به اعدام ، توسط دادستانی انقلاب میانه و رئیس و مددکاری زندان انجام شد”.

سعید کشاورز اضافه کرد: “گذشت و اعلام رضایت اولیای دم به صورت خیرخواهانه و بدون دریافت هیچ وجهی بعد از ۱۷ سال از وقوع جرم منجر به آزادی زندانی ح-خ از زندان شد”.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان میانه با اشاره به آیه ((و من احیاها فکانما احیالناس جمیعا)) و بیانات ائمه معصومین مبنی بر فضیلت گذشت و عفو گفت: “این عمل خیرخواهانه نزد خداوند منان بسیار ارزشمند بوده و پاداشی بسیار والا دارد”.

وی افزود: “آموزه های دینی ما به ترویج فرهنگ عفو، گذشت و آثار آن تاکید فراوان کرده تا جائی که امیرالمومنین (ع) در حدیثی فرموده اند، لذتی که در بخشش وجود دارد در انتقام نیست”.

امامی در پایان از تلاش های رئیس و عوامل مددکاری زندان شهرستان و سایر معتمدین شهر و اقدام بزرگوارانه اولیای دم برای همکاری در رضایت و آزادسازی زندانی محکوم به اعدام تقدیر کرد.

‘گذشت زینت بزرگواریهاست’ مرد محکوم به اعدام در میاندوآب پس از ۱۶ سال مورد بخشش قرار گرفت

به گزارش ایرنا ۲۶ دیماه ۱۳۹۶، رئیس اداره زندان میاندوآب گفت: “خانواده مرحوم’ کیومرث فضلیان’ پس از ۱۶ سال قاتل فرزندشان را که به اعداممحکوم شده بود، بخشیدند”.

صفر اکبری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار کرد: “فرد محکوم (ر- ا) ۱۶ سال پیش با ارتکاب به قتل، پس از طی مراحل دادرسی به اعدام محکوم شده بود اما با وساطت ریش سفیدان، خیران و بزرگان شهر، اولیای دم از قصاص قاتل گذشتند و بدون قید و شرط رضایت دادند”.

اکبری بیان کرد: “این خانواده فداکار فرهنگ گذشت و بخشش را به همگان آموختند و بدون چشم داشت مالی و تنها برای کسب رضای الهی، رضایت دادند”.

وی با تاکید بر اینکه مبلغی نیز برای خانواده مقتول واریز شده که اکنون در حساب دادگاه مسکوت است، افزود: “بر اساس اعلام خانواده مقتول، این مبلغ نیز در امر مدرسه سازی صرف می شود”.

رئیس اداره زندان میاندوآب گفت: “درس گذشت و بخشش از ائمه اطهار به مسلمانان رسیده است و این خانواده با این اقدام خود منش و سیره ائمه را در جامعه تجلی دادند”.

وی اظهار کرد: “هیچ چیزی شیرین تر از عفو و گذشت نیست ولی اعضای این خانواده به ویژه مادر مقتول برای رسیدن به آرامش قلبی و کسب رضای الهی از خون فرزند خود گذشت و به اجرا نشدن حکم اعدام متهم رضایت داد.

وی یادآور شد: فرصت دادن به یک انسان برای حیات دوباره و گذشتن از حق خود و خون فرزند کاری بسیار ارزشمند و الهی است”.

خانواده مقتول نیز در این باره گفتند: “برای رضای خدا از خون فرزندمان گذشتیم و به قاتل فرصت دادیم تا در کنار ۲ فرزند خود به زندگی ادامه دهد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید