خبرگزاری هرانا

    خانه  > اقلیت های دینی  >  انتقاد مولوی عبدالحمید از تبعیض در استان کرمان و جلوگیری از سفر کردن او

انتقاد مولوی عبدالحمید از تبعیض در استان کرمان و جلوگیری از سفر کردن او

خبرگزاری هرانا – مولوی عبدالحمید روز گذشته ۲۳ دی‌ماه در همایش دانش‌آموختگی روستای کتیج از توابع شهرستان فنوج، نسبت به ممانعت از سفرش به شهر «رمشک» در استان کرمان، انتقاد کرده و تاکید کرد “مسئولین باید ظرفیت و تحملشان را بالا ببرند”.

به گزارش سنی آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه زاهدان، مولوی عبدالحمید روحانی سنی مذهب در روز گذشته مورخ ۲۳ دی‌ماه سال جاری در همایش دانش‌آموختگی روستای کتیج از توابع شهرستان فنوج ضمن واکنش به ممانعت مقامات امنیتی از سفر به شهر رمشک واقع در استان کرمان گفت: “مسئولین از هر نهاد و ارگانی که باشند جمهوری اسلامی ایران را نمایندگی می‌کنند، پس باید دیدشان وسیع باشد و از ظرفیت بالایی برخوردار باشند”.

وی در ادامه گفت: “این‌ها توهین نیستند، بلکه نصیحت و خیرخواهی هستند و بنده دلسوز مسئولین هستم و توصیه خیرخواهانه بنده به تمام آنها در هر نهاد یا اداره‌ای هستند آن است که آستانه ظرفیت‌ و تحمل‌شان را بالا ببرند”.

این روحانی اهل سنت در ادامه سخنان خود گفت: “الان وقت آن نیست که یک مسئول بگوید شما اهل سیستان‌ و‌ بلوچستان هستید و اینجا کرمان است، و یا مواردی از این قبیل. تهران، کرمان، سیستان‌و‌بلوچستان و سایر استان‌ها متعلق به چه کسی‌ست؟ سیستان‌ و‌ بلوچستان و کرمان متعلق به ایران هستند و ایران هم متعلق به همه ملت است”.

مولانا عبدالحمید افزود: “انتظار ما از مسئولین استان کرمان آن بود که خوشحال باشند و از چنین تصمیم‌ها و سفرهایی استقبال کنند”.

پیشوای مذهبی اهل‌سنت کشور به نقش علمای اهل‌سنت در برقراری امنیت اشاره کردند و گفتند: امروز مسئولین از امنیتی که در مرزها و در سطح کشور حاکم است اعلام رضایت می‌کنند؛ این امنیت نتیجه تلاش‌ها و همکاری‌های همین علما و مردم خوب است. علمای اهل‌سنت در مقابل دشمنان سینه سپر کرده‌اند. بنده بارها از سوی افراطیون تهدید شده‌ام اما عقب‌نشینی نکرده‌ام.

مولانا عبدالحمید ادامه دادند: انتظار ما از مسئولین استان کرمان آن بود که خوشحال باشند و از چنین تصمیم‌ها و سفرهایی استقبال کنند.

ایشان در ادامه خاطرنشان کردند: الحمدلله مردم عزیز کرمان و مسئولین‌شان نسبت به نماز و نمازخانه‌های اهل‌سنت دید خوبی دارند و ما از این لحاظ از آنان راضی هستیم، اما تعدادی از افراد در رده‌های پایین مشکلاتی دارند که مسئولین نظام و مردم عزیز کرمان باید این افراد را ادب کنند تا جایگاه‌شان را بدانند.

ایشان خطاب به افراد تنگ‌نظر گفتند: چشمان‌تان را باز کنید و نگاه کنید در دنیا چه خبر است. الان وقت این نیست که بگوییم تو «سنی» هستی و تو «شیعه». الحمدلله ما در سیستان‌و‌بلوچستان این مسائل را حل کرده‌ایم. بنده بارها اعلام کرده‌ام که اگر یک قطره خون از بینی یک شیعه بچکد به‌همان اندازه ناراحت می‌شویم که برای یک اهل‌سنت این اتفاق بیفتد؛ این اعتقاد ماست.

مدیر دارالعلوم زاهدان خاطرنشان کردند: ما در مقابل آن اهل‌سنتی که قصد ایجاد مشکل را در کشور داشته‌اند ایستاده‌ایم. معتقدیم کشور باید امن باشد و ناامنی به نفع هیچ کسی نیست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید