خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶, 21st of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۲/۰۹ ساعت ۴:۲۴:۵۷

    خانه  > سایر گروهها  >  وزارت کشور: در ۴ سال اخیر ۴۳ هزار تجمع در سراسر کشور برگزار شده است

وزارت کشور: در ۴ سال اخیر ۴۳ هزار تجمع در سراسر کشور برگزار شده است

خبرگزاری هرانا – سخنگوی وزارت کشور ضمن مخالفت تلویحی با مصوبه شورای شهر تهران مبنی بر اختصاص مکانی برای برگزاری تجمعات گفت از ابتدای آغاز به کار دولت حسن روحانی ۴۳ هزار تجمع یعنی حدود ۳۰ تجمع در هر روز در اقصی نقاط کشور برگزار شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، سخنگوی وزارت کشور گفت: “این وزارتخانه گزارش جامعی از ناآرامی های اخیر در کشور را در ابعاد بین المللی، داخلی ، اقتصادی و جامع شناختی به رییس جمهوری تقدیم می کند”.

سید سلمان سامانی امروز – شنبه- در ادامه نشست خبری در پاسخ به سوالی درمورد ناآرامی های اخیر در کشور اظهارداشت: “هیات وزیران در جلسه گذشته خود وزارت کشور را ملزم کرد تا گزارش جامعی از اتفاقات اخیر در ابعاد مختلف بین المللی، داخلی ، اقتصادی و جامع شناختی تهیه کند که این گزارش در مهلت یک هفته ای به رییس جمهوری تقدیم می شود”.

وی همچنین در پاسخ به سوالی درمورد تعیین مکانی برای برگزاری تجمع ها با توجه به مصوبه اخیر شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: “از ابتدای دولت یازدهم ۴۳ هزار تجمع با مجوز و بدون مجوز در سراسر کشور برگزار شده است”.

سخنگوی وزارت کشور یادآور شد: “آنچه در شورای اسلامی شهرتهران مصوب شده به موجب بند ۲ ماده ۸۰ موضوع های نارسایی اجتماعی ، فرهنگی، بهداشتی ،اقتصادی و رفاهی حوزه های انتخابیه را در بر می گیرد، مواردی که در این مصوبه به آن اشاره شده تمامی جهات تجمع ها را به خصوص ابعاد امنیتی و سیاسی ندارد”.

سامانی افزود: “از سوی دیگر قانونگذار مراجع صدور مجوز را فرمانداری ها مشخص کرده است که با ارائه درخواست موضوع را بررسی و مجوز لازم را صادر کند”.

وی ادامه داد: “وزارت کشور از برگزاری نظام مند تجمع ها استقبال می کند ولی فرمانداری ها مرجع قانونی صدور مجوز برای تجمع ها هستند و در مواردی که لازم باشد شورای های اسلامی شهر و شهرداری ها می توانند با فرمانداری هماهنگی کنند ولی جنس مصوبه پیشنهاد است”.

سخنگوی وزارت کشور همچنین در پاسخ به این سوال که منظور شورای اسلامی شهر تهران تعیین مکان برای تجمع ها بوده است، گفت: “پسندیده نیست که تجمع ها را محدود به یک نقطه کنیم، ما استقبال می کنیم که موضوع از مسیر قانونی خود طی شود”.

سامانی درمورد مکاتبات نمایندگان مجلس با وزارت کشور برای بازدید از زندان ها باتوجه به بازداشتی های اخیر گفت: “در این زمینه مقرر شده تا وزارتخانه های علوم، آموزش و پرورش و بهداشت و درمان وآموزش پزشکی موضوع را بررسی و جمع بندی کنند”.

سامانی در پاسخ به این که آیا سفر اخیر وزیر کشور به قم برای ارائه گزارش به مراجع عظام تقلید بوده است، گفت: “وزیر کشور به تمامی استان ها سفر می کند و ماه گذشته نیز به استان قم سفر کرد”.

وی ادامه داد: “ما از مذاکرات ونشست ها واعلام دستاوردهای دولت استقبال و تلاش می کنیم حوزه های مختلف که نیازمند ارائه گزارش هستند ، آن را در اختیارشان قرار دهیم”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید