خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های ملی, سایر گروهها  >  برخورد تعمدی خودروی پلیس باعث مرگ موتورسوار ایرانشهری شد

برخورد تعمدی خودروی پلیس باعث مرگ موتورسوار ایرانشهری شد

خبرگزاری هرانا – یک شهروند ایرانشهری به نام “نعیم سایگانی” که راکب موتورسیکلت بود پس از اینکه خودروی گشت کلانتری ۱۱ شهرستان ایرانشهر تعمدا با او تصادف کرد در اثر واژگونی موتور و اصابت سر نامبرده به جدول کشته شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، شامگاه پنجشنبه ۲۱ دی ماه ۹۶، یک شهروند ایرانشهری به نام “نعیم سایگانی” که به همراه دو نفر دیگر از بستگانش سوار موتور سیکلت بود، در خیابان کمالزاده توسط کلانتری ۱۱ شهرستان ایرانشهر با خودرو مورد ضرب واقع شد و در اثر واژگونی موتور و اصابت سر نامبرده به جدول کشته شد.

یک منبع آگاه از بستگان وی گفت: “نعیم با دو نفر دیگر سوار موتور از خانه خارج شدند، پلیس به طور ناگهانی برای متوقف کردنشان با خودرو با موتور زد و با افتادن موتور سر نعیم به زمین خورد و در جا کشته شد”.

این منبع افزود: “پلیس ایستاد و سعی کرد یک پرایدی را مقصر اعلام کند اما شاهدان حاضر دیده بودند و قبول نکرده و شروع به اعتراض کردند، بعد ماموران پلیس با شلیک و ترساندن مردم به سرعت فرار کردند”.

فیلمی که در مورد این واقعه در شبکه های مجازی منتشر شده از یک دوربین مدار بسته نزدیک به محل واقعه صحنه تجمع مردم و ترک صحنه سریع ماموران پلیس را نشان میدهد.

سالیانه ده ها نفر از شهروندان بلوچ با رفتارهای بدون ضابطه ماموران امنیتی و انتظامی بخصوص در بحث نقض قوانین به کارگیری سلاح کشته می شوند.

شیوه تیراندازی پلیس در این استان مرزی همواره مورد بحث و مناقشه سنگین و نگرانی در بین مردم بوده است.

نمایندگان مجلس و خطبای جمعه نیز به این موضوع بارها واکنش نشان دادند اما هیچ رسیدگی صورت نگرفته است.

فعالان بلوچ “غیر بومی بودن” و “نگاه امنیتی” و “مصونیت قضائی نانوشته” پلیس و نیروهای انتظامی و امنیتی را از جمله دلایل کثرت این گونه وقایع در استان سیستان و بلوچستان میدانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید