خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶, 23rd of October 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۱۰/۲۱ ساعت ۱۹:۴۰:۰۷

    خانه  > سایر گروهها  >  صدور حکم ۹۹ ضربه شلاق و تبعید برای یک متهم

صدور حکم ۹۹ ضربه شلاق و تبعید برای یک متهم

خبرگزاری هرانا – مسئول روابط عمومی دادگستری شهرستان گرمه گفت که دادگاه تجدیدنظر استان، مرد جوان گرمه ای را به اتهام ایجاد مزاحمت تلگرامی در پی اعمال منافی عفت به ۹۹ ضربه شلاق و شش ماه تبعید به استان سیستان و بلوچستان محکوم کرد. کنوانسیون بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا مجازات‌های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از پایگاه خبری گرمه مورخ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹، ظفری مسئول روابط عمومی دادگستری شهرستان گرمه گفت: “طی تحقیقات صورت گرفته توسط پلیس فتا و تشکیل و تحویل پرونده آن به دستگاه قضایی، رئیس دادگستری گرمه در پی انجام عمل منافی عفت توسط جوان گرمه ای حکم نهایی را صادر کرد”.

وی افزود: “این پرونده در نیمه اول مهرماه سال جاری تشکیل و حکم پرونده نیز در شعبه اول دادگاه عمومی، تحت نظر ریاست دادگستری شهرستان گرمه میثم جوادی صادرشده و پس از ارجاع به دادگاه تجدیدنظر، صادر شده است”.

وی بیان داشت: “قاضی تجدیدنظر نیز پس از شنیدن اظهارات متهم و با توجه به اسناد موجود و دریافتی از پلیس فتا، او را به خاطر ایجاد مزاحمت برای یک زن متاهل و انجام عمل منافی عفت، به ۹۹ ضربه شلاق و ۶ ماه تبعید به شهرستان خاش واقع در استان سیستان بلوچستان محکوم کرد”.

لازم به ذکر است که کنوانسیون بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا مجازات‌های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی را ممنوع کرده است.

شهرستان گرمه در جنوب غربی استان خراسان شمالی واقع است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید