خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  بیرجند؛ ۳۶ زن و مرد در یک مهمانی خصوصی دستگیر شدند

بیرجند؛ ۳۶ زن و مرد در یک مهمانی خصوصی دستگیر شدند

خبرگزاری هرانا – دادستان عمومی و انقلاب بیرجند گفت که ۲۸ مرد و ۸ زن در یک مهمانی در بیرجند دستگیر شدند. سازمان‌های حقوق بشری، این بازداشت‌ها را تعرض به حریم خصوصی افراد می‌دانند. این نوع از دستگیری در سالهای اخیر روندی صعودی داشته است. سازمان‌های حقوق بشری، این بازداشت‌ها را تعرض به حریم خصوصی افراد می‌دانند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سید حسین مقدس دادستان عمومی و انقلاب بیرجند افزود: با دریافت اطلاعاتی مبنی بر این که مالک یکی از باغ ویلاهای حاشیه شهر بیرجند ملک خود را به اجاره در اختیار دوستانش قرار داده است تا جشنی در آن برگزار کنند، رسیدگی به موضوع مهمانی شبانه در محل مذکور در دستور کار قرار گرفت.

وی گفت: “با توجه به این که اهالی روستای مجاور باغ مورد نظر نیز نارضایتی خود را نسبت به سر و صداهای ایجاد شده در این ملک اعلام کردند ماموران با هماهنگی قضایی به محل مراجعه و شنیده شدن صدای بلند موسیقی را به مسئولان مربوط اعلام کردند این در حالی بود که افرادی داخل خودرو و افرادی در اطراف باغ در حال رصد بودند تا در صورت حضور ماموران در محل موضوع را به اطلاع شرکت کنندگان در این مهمانی برسانند”.

مقدس بیان کرد: “ماموران انتظامی پس از هماهنگی لازم و حضور در باغ ویلا متهمان را که تعداد زیادی دختر، پسر، زن و مرد بودند را دستگیر کردند”.

دادستان عمومی و انقلاب بیرجند با بیان این که در باغ ویلا ۳۶ متهم شامل ۲۸ مرد و ۸ زن دستگیر شدند افزود:”تعدادی از متهمان خانم در این مهمانی شبانه از افراد سابقه دار بودند که حجاب اسلامی را رعایت نکردند و متهم اصلی این پرونده هم خانمی بود که جشن تولد برای وی برگزار شده است.

مقدس با اشاره به اینکه با تکمیل پرونده و تشریفات قانونی تعدادی از متهمان با قرار تامین کیفری روانه زندان شدند و تعدادی دیگر با قرار تامین کیفری مناسب آزاد شدند اظهار کرد: “پرونده این مهمانی شبانه در دادسرای عمومی و انقلاب بیرجند در حال رسیدگی است و محل اجرای مهمانی شبانه پس از تحقیق لازم به عنوان مرکز فساد و فحشا پلمب می شود”.

سازمان‌های حقوق بشری، این بازداشت‌ها را تعرض به حریم خصوصی افراد می‌دانند. این نوع از دستگیری در سالهای اخیر روندی صعودی داشته است. سازمان‌های حقوق بشری، این بازداشت‌ها را تعرض به حریم خصوصی افراد می‌دانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید