خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶, 26th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۱۰/۱۷ ساعت ۰:۴۴:۴۵

    خانه  > اندیشه و بیان  >  چهار گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل نسبت به برخورد با معترضین ایرانی ابراز نگرانی کردند

چهار گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل نسبت به برخورد با معترضین ایرانی ابراز نگرانی کردند

خبرگزاری هرانا – چهار گزارشگر ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل روز جمعه با اشاره به کشته شدن بیش از ۲۰ نفر در جریان اعتراضات در ایران، روش حکومت ایران در برخورد با معترضین را نگران کننده دانستند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رادیو فردا، این چهار گزارشگر در بیانیه مشترکی که روز جمعه ۱۵ دی، در ژنو سوئیس منتشر شد، از مقام‌های ایرانی خواسته‌اند تا در مواجهه با معترضان از خود «خویشتن‌داری» نشان دهند.

آنها تأکید کرده‌اند که دستورالعمل حکومت ایران به سپاه پاسداران برای برخورد به گفته آنها سنگین با معترضان و نیز تهدیدهای دستگاه قضایی به مجازات سخت معترضان«غیر قابل قبول» است.

گزارشگران ویژه شورای حقوق بشر همچنین گزارش‌ها در مورد مسدود کردن شبکه‌های اجتماعی از قبیل اینستاگرام و شبکه‌های پیام‌رسان از قبیل تلگرام را بسیار نگران‌کننده توصیف کرده‌ و تأکید کرده‌اند که مسدود کردن ارتباطات به مثابه «نقض جدی حقوق بنیادین» شهروندان ایرانی است.

عاصمه جهانگیر گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور ایران همراه با گزارشگر ویژه سازمان ملل در آزادی بیان و عقیده ، گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد اعدام‌های غیر قانونی و خودسرانه و همچنین گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور مدافعان حقوق بشر این بیانیه را امضا کرده‌اند .ایران هنوز به این بیانیه واکنشی نشان نداده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید