خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اصناف, کارگران  >  اعتراض بهورزان در مقابل وزارت بهداشت در مورد شرایط شغلی خود / تصاویر

اعتراض بهورزان در مقابل وزارت بهداشت در مورد شرایط شغلی خود / تصاویر

خبرگزاری هرانا – ظرف دو روز گذشته و امروز دهها پرسنل بهورز از استان های مختلف کشور برای پیگیری شرایط شغلی خود در مقابل وزارت بهداشت دست به تجمع اعتراضی زدند. روز جاری مسئولان این وزارتخانه با نمایندگان این معترضان جلسه ای برای رسیدگی خواسته هایشان تشکیل دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حدود ۵۰ پرسنل بهورز از شهرها و استان های مختلف کشور از جمله شوشتر، کرمانشاه، مازندران، ارومیه، اردبیل، زنجان، اراک، کاشان، تهران، اهواز، یاسوج، شهریار و لرستان در تاریخ های یکشنبه هشتم و دوشنبه نهم اسفندماه و روز جاری در مقابل وزارت بهداشت با درخواست رسیدگی به وضعیت شغلی شان دست به تجمع اعتراضی زدند.

خواسته این بهورزان «احتساب شغل آنان جزء مشاغل سخت، احتساب دو سال دوره آموزشی جزء سنوات خدمتی و پرداخت کارانه بر اساس سختی شغل» عنوان شده است.

یکی از پرسنل بهورز معترض در باره تجمع امروز به گزارشگر هرانا گفت: “در بدو ورود بهورزان خبری نبود تااینکه همه آمدند. ما را از سالن ورودی به بیرون هدایت کردند. انتظامات سعی داشت یک تا سه نفر به نمایندگی وارد ساختمان شوند. به اصرار چهارنفر به نمایندگی رفتند. اما به جای رسیدگی به خواسته های معترضان آنان را مورد مواخذه قرار داده بودند. در جلسه اول دکتر رهبر به طور تحقیر و توهین آمیزی برخورد کرده بود، مانند یک بازپرس که این رفتار مورد اعتراض نمایندگان معترضان قرار گرفت. اما در جلسه دوم رفتار ملایم تری داشتند.”

بهورز دیگری با بیان اینکه نیروهای امنیتی و پلیس از تصویربرداری این تجمع ممانعت بعمل می آوردند، به این خبرگزاری گفت: “بعضی از معترضانی که به شهر خود بازگشته اند توسط حراست اداره احضار شده اند.”

به گفته وی، در جلسه بعدی، «دکتر تبریزی، جعفری، شریفی، افشاری و رهبر» سخنان نمایندگان معترضین را گوش داده و با گفتن نظرات خود، وعده رسیدگی به خواسته های بهورزان را دادند.

این بهورز معترض در پایان تاکید کرد “در صورت عدم محقق شدن وعده های مسئولان وزارتخانه، اعتراضات ادامه خواهد یافت.”

تصاویر مربوط به این تجمع را در ادامه مشاهده نمایید؛

مطالب مرتـبط

یک نظر

  1. با سپاس وتشکر بابت درج خبر تجمع بهورزی در تهران
    هرچند بنا به دلیل امنیتی وحراستی شدید که از سوی دانشگاه های تابعه بعد از این تجمع به بهورزان حاکم شد

    اما از شما خبرگزاری وزین خواهشمنداست نسبت به مشکلات این قشر ساعی زحمت کش روستایی در باب عدم مزایا سختی شغل حقوق پایین بیشتر مطلب گزارش مصاحبه و…… پخش نمایید

    با تشکر یک بهورز

نظر بگذارید