خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵, 20th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۱۲/۰۷ ساعت ۱۶:۰۴:۳۲

    خانه  > کارگران  >  تعداد ۷۲۲ مرگ کارگری ناشی از فقدان ایمنی در ۱۰ ماه گذشته؛ افزایش ۱۱درصدی

تعداد ۷۲۲ مرگ کارگری ناشی از فقدان ایمنی در ۱۰ ماه گذشته؛ افزایش ۱۱درصدی

خبرگزاری هرانا ـ به گفته مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران از ابتدای فروردین تا پایان دی ماه سالجاری فوت های حوادث کار که ناشی از فقدان ایمنی است، نسبت به مدت مشابه سال گذشته (۱۳۹۴) ۱۱،۴ درصد افزایش داشت. بر این اساس، در ۱۰ ماه گذشته سال جاری ۷۲۲ به این دلیل فوت کرده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اداره کل پزشکی قانونی استان تهران، مسعود قادی پاشا افزود: “در ۱۰ماهه امسال ۳۰۳تن در اثر حوادث ناشی از کار فوت و به پزشکی قانونی ارجاع داده شدند”.

وی اعلام کرد: “از کل فوت شدگان ناشی از حوادث کار در ۱۰ماهه امسال ۲۹۸تن مرد و ۵تن زن بود”.

قادی پاشا خاطر نشان کرد: “در ۱۰ماهه سال گذشته ۲۷۲ تن براثر حوادث ناشی از کار فوت کردند”.

براساس قوانین موجود، حوادث ناشی از کار با ۲ ویژگی مشخص می شوند؛ حوادثی که در حین انجام وظیفه و حوادثی که به سبب انجام وظیفه رخ می دهند.

با بررسی آمارهای منتشر شده در سال های اخیر، سقوط از بلندی، اصابت جسم سخت،سوختگی و کمبود اکسیژن از جمله مهم ترین عوامل فوت ناشی از حوادث کار در کشور است که با رعایت نکات ایمنی به ویژه در موارد کار در ارتفاعات می توان بروز این حوادث را تا حد قابل توجهی کاهش داد.

در سال گذشته (۱۳۹۴) یکهزار و ۴۹۴ تن در حوادث ناشی از کار در کشور جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با سال قبل از آن (۱۳۹۳) با آمار تلفات حوادث کار یکهزار و ۸۹۱ تن بود، ۲۱ درصد کاهش داشت.

همچنین در سال گذشته از کل تلفات حوادث کار در کشور یکهزار و ۴۷۹ تن، مرد و ۱۵ تن زن بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید